مشهد 1400
اطلاعات و اخبار پروژه های عمرانی و اخبار اجتماعی و اقتصادی کلانشهر مشهد

 
تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم آذر 1391
پروژه عظیم گردشگری وکیل آباد

پروژه عظیم گردشگری وکیل آباد، واقع در غرب مشهد، در مجاورت ایستگاه پایانی قطار شهری واقع شده است.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط مصطفی و وحید

ساخت کمربند جنوبی تا پایان آذرماه کلید می‌خورد

پروژه ای با 18 تقاطع همسطح و غیرهمسطح

با ساخت این کمربندی رینگ ترافیکی مشهد تکمیل خواهد شد

کمربندی ها نقش مهمی در کاهش ترافیک شهرها و نیز افزایش ضریب امنیت تردد خودروها دارند. در واقع شهرهایی که دارای زیرساخت های مناسب حمل و نقل هستند، تلاش می کنند تا با تکمیل کمربندی دور شهر، از ورود غیرضروری خودروهایی که قصد ورود به شریان های مواصلاتی درون شهری را ندارند، جلوگیری و امکان مصون ماندن شهر از ورود خودروهای غیربومی را فراهم کنند.
در راستای همین استراتژی مدیریتی، اکنون احداث «کمربندی جنوبی»، که طول آن 27‌کیلومتر است و از پادگان شهید برونسی آغاز و به آزاد‌راه مشهد – باغچه ختم می‌شود، در دستورکار مدیریت شهری قرار گرفته تا به یکی از مهم‌ترین نیازهای زائران پاسخ داده شود.
آن‌گونه که مدیران شهری می گویند، نکته جالب توجه در اجرای پروژه کمربندی جنوبی در کنار آسان شدن تردد‌ها برای مجاوران و مسافرانی که وارد مشهد‌الرضا(ع) می‌شوند، احداث 18‌تقاطع همسطح و غیرهمسطحی است که قرار است در این محدوده به اجرا درآید. چنین ویژگی منحصر به فردی است که باعث شده تا مدیر نظارت بر پروژه‌های عمرانی شهرداری مشهد، ایجاد کمربندی جنوبی در پایتخت معنوی ایران را با این تعداد تقاطع غیرهمسطح یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی حمل‌و‌نقلی بخواند.

باقی مطالب در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط مصطفی و وحید
افتتاح رسمی جشنواره بین المللی گوانگجو توسط شهردار مشهد
نشست هیئت مدیره انجمن کلان شهرهای جهان (Metropolis) و نشست سالانه صندوق جهانی توسعه شهرها (FMDV) و همچنین اولین جشنواره بین المللی نوآوری شهری صبح روز جمعه، 16 نوامبر با حضور بیش از 800 نفر از شهرداران و مقامات شهرهای جهان در شهر گوانگجو چین با سخنان سید محمد پژمان، شهردار مشهد به طور رسمی آغاز شد.
در این مراسم رسمی علاوه بر مقام های شهری، سفرای کشورهای مقیم گوانگجو و تعدادی از وزرای چین حضور داشتند. شهردار مشهد به عنوان عضو هیئت مدیره متروپلیس و عضو هیئت مدیره صندوق جهانی توسعه شهرها طی سخنانی ضمن تشکر از شهردار گوانگجو و تمامی مقامات و هیئت های شرکت کننده، با ابراز افتخار از اینکه مراسمی را افتتاح می کند که با اهمیت دادن به موضوع نوآوری شهری، ارتقای سطح زندگی مردم را دنبال می کند، گفت: نوآوری فقط خلق فکر و ایده جدید نیست. نوآوری داشتن یک اقتصاد بزرگ و امکانات فراوان هم نیست. در حقیقت صورت واقعی نوآوری، انسان های مهربان و بخشنده ای هستند که با همکاری و تلاش خویش به این مفاهیم زندگی و روح می بخشند. شهردار مشهد سپس افزود: هر یک از شهروندان از این ظرفیت برخوردارند که به محله ای که در آن زندگی می کنند و ممکن است خشک و مرده باشد، روح بخشیده و آن را زنده کنند، البته اگر به آن ها فرصت و امکان ارائه خلاقیت هایشان داده شود.
پژمان در پایان ضمن تشکر از انجمن متروپلیس و سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی، رسما آغاز به کار جشنواره بین المللی نوآوری شهری و نشست هیئت مدیره متروپلیس و صندوق جهانی توسعه را اعلام کرد.
در حاشیه این مراسم شهردار مشهد به رسم یادبود به شهردار گوانگجو هدیه ای اهدا کرد. همچنین عکسی دست جمعی از مقامات و شهرداران با لباس های سنتی چین گرفته شد.


ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : دوشنبه بیست و دوم آبان 1391
نمایی از نقاشی های دیواری جدید مشهد
تصاویر زیر تعدادی از برگزیدگان جشنواره ملی دیوار نگاری هستند که چندی پیش در مشهد برگزار شد.


باقی تصاویر در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : شنبه سیزدهم آبان 1391
بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور افتتاح شد

افتتاح پروژه ی بزرگ 17 شهریور

این پروژه ی بزرگ که شامل 2100 فضای پارکینگ , مرکز تجاری , شهربازی بزرگ و ... با مشارکت بخش خصوصی ساخته شده است امروز به بهره بزداری رسید.

در این پروژه پارکینگ عمومی با زیر بنای 49213 متر مربع و با ظرفیت 2100 خودرو و 130 جایگاه پارک موتور سیکلت در طبقات دوم تا یازدهم در نظر گرفته شده است . که بصورت یک کمربند رامپی به هم ارتباط پیدا می کنند . در این پارکینگ ها علاوه بر پارک وسایط نلیه ، 661 متر مربع جهت پارک معلول ، 507 متر مربع پارک موتور سیکلت ، 229 متر مربع جک اتومبیل و 308 متر مربع پارک خودروی نقص فنی در نظر گرفته شده است . براساس توافق انجام شده با شهرداری از سوی سرمایه گذار پروژه  شرکت آتی سازان موعود ) ، پارکینگ عمومی طبقاتی احداث شده در این پروژه ، متعلق به شهرداری مشهد بوده و پس از پایان ساخت توسط سرمایه گذار به شهرداری واگذار خواهد گردید . با این اوصاف پارکینگ طبقاتی عمومی 17 شهریور ، بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور محسوب می گردد

طبقات منهای یک ، همکف و اول پروژه دارای کاربری تجاری است . طبقه یازدهم این مجموعه نیز جهت احداث مرکز تفریحی و شهربازی در نظر گرفته شده است . جمع  زیر بناهای تجاری و تفریحی مورد اشاره 19350 متر مربع می باشد . پروژه مزبور دارای 3 ورودی اصلی از خیابان های شهید شیرودی ، شهید صدر و میدان 17 شهریور می باشد .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : جمعه دوازدهم آبان 1391
 پل کابلی و تفاطع سه سطحی امام حسین افتتاح شد


گر برگه‌های تاریخ را ورق بزنیم، اردیبهشت سال ۱۳۸۹ یعنی ۳۱ ماه پیش بی‌درنگ ما را به خاطرات شلوغ میدان امام حسین (ع) خواهد برد.‌‌ همان زمانی که نوید طرح بزرگ و پروژه سه سطحی مشهد برای ساماندهی وضعیت این میدان جامه عمل به خود پوشید و کلنگ احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) بر زمین خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در دومین ماه بهاری سال ۸۹ وقتی عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) آغاز شد، تمام متولیان امر گفتند شبانه‌روز کار خواهیم کرد تا وضعیت میدان امام حسین(ع) که از پر تردد‌ترین محدوده‌های مشهدالرضا(ع) است در حداقل‌ترین زمان برای تسهیل در رفت و آمد مجاوران و زائران بهبود یابد و در اختیار آن‌ها قرار گیرد. در پایان‌‌ همان سال آغازین طرح بود که زیرگذر تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) به طول حدود هزار متر و سطح همسطح آن با یک الی دو ماه زود‌تر از موعد به بهره‌برداری رسید و با پایان یافتن این دو سطح، از ابتدای سال ۹۱ عملیات عمرانی روگذر تقاطع که پل کابلی بخشی از مرکز آن بود، کلید خورد.
حال که بیش از دو سال از آغاز این پروژه بزرگ شهر مشهد که عنوان می‌شود پل کابلی آن منحصر به فرد‌ترین پل کابلی کشور از نظر معماری است، می‌گذرد و چندی قبل شهردار مشهد بعد از وعده اول خود که افتتاح پل کابلی در هفته دولت بود افتتاح آن را عید غدیر اعلام کرد.
شهردار مشهد در نشست خبری روزهای پایانی مهر ماه، در خلال سوال‌های خبرنگاران گریزی هم به پروژه تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) زده و با اشاره به تاخیر چند ماهه در افتتاح آخرین سطح این پروژه بزرگ عنوان کرده بود: این پروژه که در یکی از مناطق محروم شهر قرار گرفته، ضمن کاهش بار ترافیکی شهر‌ به ‌عنوان یک نماد مهندسی و یکی از نشانه‌های خوب مشهد مورد توجه قرار خواهد گرفت.
حال در زمانی که بیشتر از چند روز به افتتاح تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) نمانده است، سید محمد پژمان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تاکنون دو سطح از پروژه سه سطحی میدان امام‌حسین(ع) در اختیار مردم قرار گرفته و سطح سوم این پروژه که ایجاد اولین پل کابلی مشهد است،‌ تا چند روز آینده افتتاح شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه پل کابلی مشهد چهارمین پل کابلی ایران است، عنوان کرد: این پل کابلی که در نوع خود منحصر به فرد محسوب می‌شود، نقش بسزایی را در کاهش ترافیک در این نقطه پرتردد شهر ایفا خواهد کرد.
پژمان همچنین ضمن تشکر از شهروندان محدوده میدان امام حسین(ع) بابت صبری که در مدت اجرای پروژه داشته‌اند، خاطرنشان کرد: پل کابلی امام حسین (ع) هدیه‌ای از طرف مدیریت شهری به شهروندان است. 


هزینه‌کرد بیش از ۳۷ میلیارد تومان در تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع)
پژمان در ادامه با اشاره به تاخیر صورت گرفته در افتتاح آخرین سطح پروژه تقاطع غیرهمسطح امام‌حسین(ع)، عنوان کرد: قرار بود پل کابلی امام حسین(ع) زود‌تر از این‌ها افتتاح شود، اما متاسفانه بار ترافیکی این نقطه، امکان ایجاد محدودیت ترافیکی در تعطیلات تابستان را برای انجام برخی از امور همچون جوشکاری زیرپل و ... نداد و از این‌رو در ‌‌نهایت تصمیم گرفتیم به تدریج کار را پیش ببریم که موجب تاخیر شد.
شهردار مشهد در خصوص اعتبار هزینه شده در پروژه امام حسین(ع) نیز بیان کرد: هزینه کل طرح بیش از ۳۷۰ میلیارد ریال بوده است. 

به گفته وی فقط در احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال برای ایجاد پل کابلی هزینه شده است.
پژمان با بیان اینکه امنیت پل کابلی امام حسین(ع) را تضمین می‌کنیم، عنوان کرد: وزن عرشه فلزی دو هزار تن است که در آن ۴۸ دسته کابل با ۲۵ تایی بکار رفته است.
شهردار مشهد در ادامه همچنین اظهار کرد: در این پروژه دو دوربرگردان در زیر پل در جهت صدمتری، مسیر ویژه عابران پیاده، فضای سبز، نور‌پردازی و... نیز صورت پذیرفته است.
گفتنی است در احداث تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) ۴۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، 5000 تن آرماتور، ۴۰ هزار مترمکعب بتن و ۵۰ هزار تن آسفالت به کار رفته است.ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم شهریور 1391
 
سرعت مناسب مركز بین المللی مالي و
 
اقتصادی مشهد .
 


این مرکز در هشت بلوک به صورت زیر در حال ساخت هست:
بلوك A:پاركينگ در زير فضاي سبز لچكي اطراف ميدان
بلوك B: ساختمان تجاري
بلوك C: ساختمان اداري جديد و سالن‌هاي همايش
بلوك D: پاركينگ اختصاصي مجموعه (زير سطح زمين) + سالن‌هاي همايش (فرهنگي)
بلوك E:اداري،  اقامتي، رستوران و مركز داده‌ها
بلوك F: تجاري - پاركينگ
بلوكG: مجموعة ورزشي


بقیه تصاویر در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط مصطفی و وحید

در اجلاس جهاني شهرها؛

مشهد فعال‌ترين مركز آموزش برنامه‌ريزي شهري كلان‌شهرهاي جهان شد

در اجلاس جهاني شهرها كه در شهر ناپل ايتاليا برگزار شد، از خدمات شهرداري مشهد در حوزه آموزش برنامه‌ريزي شهري در ميان 176 شهر بزرگ جهان تقدير شد.

نماينده اتحاديه شهرها و دولت‌هاي محلي در اين اجلاس از شهرداري مشهد به عنوان شهري با تجربه طولاني در عرصه آموزش برنامه‌ريزي و مديريت شهري ياد كرد.خانم سارا هوفليچ ضمن تقدير از ارائه مقاله علمي شهرداري مشهد با موضوع "شهرهاي آينده، شهرهاي دانش‌محور"، از مهدي برادران، معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري مشهد به عنوان نماينده شهردار تقدير كرد و افزود: مشهد به عنوان مركز آموزش نه تنها در سطح منطقه، بلكه در مقياس جهاني پيشگام و پيشرو تمامي شهرهاي عضو اتحاديه UCLG است.

وي اظهار كرد: در طول سال‌هاي 2007 تا 2012 ميلادي، مشهد به عنوان يكي از موثرترين شهرهاي جهان در عرصه آموزش برنامه‌ريزي شهري در سطح جهاني به صورت جهاني نقش كليدي ايفا كرده و طي 17 كارگاه آموزشي بالغ بر 1050 نفر از شهرداران شهرهاي جهان را آموزش داده است.

وي شهرداري مشهد را پيشرو در عرصه آموزش برنامه‌ريزي شهري معرفي كرد و از خدمات سال‌هاي اخير شهرداري مشهد به ويژه در سال‌هاي 2011 و 2012 ميلادي به عنوان فعال‌ترين مركز آموزش متروپليس اتحاديه كلانشهرهاي جهان تقدير كرد.ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : جمعه هفدهم شهریور 1391
پردیس سینمایی هویزه با حضور وزیر فرهنگ افتتاح شد

بنا به گفته وزیر و سایر مسئولین پردیس هویزه بزرگترین و پیشرفته ترین پردیس سینمایی کشور می باشد((سالن شماره یک ، بزرگترین پرده سینمایی کشور))

پردیس سینمای هویزه دارای ویژگی های مانند داشتن پنج سالن سينمايي شامل سه سالن ديجيتال و 35 ميلي متري و دو سالن ديجيتال با قابليت پخش صداي دالبي و تجهيزات لازم براي نمايش فيلم هاي سه بعدي و همچنين امكانات
رفاهي نظير کافه سینما ، کافي شاپ، گالري ، کافی نت و بخش هاي مختلف فرهنگي-هنري، از ويژگي هاي اين سينما به شمار مي‌رود.

بقیه تصاویر در ادامه مطلبادامه مطلب...
ارسال توسط مصطفی و وحید
 

پایان ماه‌ جاری پل کابلی امام‌ حسین(ع) به بهره‌‌برداری می‌ رسد؛

 

2 ماه آینده، افتتاح رسمی تقاطع

غیرهمسطح امام‌ حسین(ع) .

 

 شهردار مشهد گفت: پایان شهریور سال‌جاری پل کابلی

 امام‌ حسین (ع) به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرداری مشهد، سید محمد‌ پژمان تقاطع غیر همسطح امام‌حسین(ع) را از مهمترین و بزرگترین اقدامات در مشهد دانست و تصریح کرد: پل روگذر تقاطع غیرهمسطح امام حسین(ع) از منحصر به فردترین و تنها پل کابلی در شرق کشور است که بخش عمده عملیات آن به اتمام رسیده و طی چند روز آینده با پایان قیرگونی، آسفالت، کشش کابل‌ها و ...شهروندان می‌توانند برای تردد از آن استفاده کنند.

 وی در پاسخ به این سوال که چرا پروژه مذکور در هفته دولت افتتاح نشد، افزود: محدوده تقاطع غیرهمسطح امام‌حسین(ع) از مکان های شلوغ و پرترافیک مشهد است که به دلیل این محدودیت اجرای هرگونه عملیاتی در هر زمان در این محدوده وجود ندارد که این امر باعث به تعویق افتادن زمان بهره‌برداری گردید.

شهردار مشهد ادامه‌ داد: برای جوشکاری قسمتی از زیر‌ پل باید محدودیت ترافیکی در میدان امام‌حسن(ع) ایجاد می‌کردیم که این امر با شلوغی خیابان‌های مشهد در تابستان مشکل‌ بود و مجبور شدیم جوشکاری را عقب بیندازیم.

 

ایمنی تردد بر روی پل کابلی امام‌حسین(ع) تضمین‌ شده‌ است :

پژمان در ادامه سخنان خود در پاسخ به این سوال که آیا پل کابلی یاد‌ شده ایمنی لازم را برای تردد حجم‌ بالایی از خودروها در روز خواهد ‌داشت یا نه؟ عنوان‌ کرد: در حال حاضر روزانه تعداد زیادی از خودروهای سنگین حامل مصالح و سیمان و ... بر روی این پل در حال تردد هستند و از آن گذشته مرحله به مرحله ساخت این پل توسط ابزارهای پیشرفته از نظر ایمنی مورد آزمایش قرار گرفته‌ اند.

وی تاکید کرد: از نظر ایمنی پل کابلی امام‌حسین(ع) تضمین شده است .


 شهردار مشهد خبر داد:

 افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید

عباسپور در دهه فجر .

 

شهردار مشهد از افتتاح تقاطع غیر همسطح شهید عباسپور

در دهه فجر خبر داد. 

 

 به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی شهرداری مشهد، سید محمد‌ پژمان روز گذشته به همراه جمعی از مسئولان در بازدید 7 ساعته خود از 15 پروژه در دست اقدام شهری با حضور در زیر‌گذر شهید‌ عباسپور که بخشی از عملیات عمرانی آن تاکنون انجام شده از روند کند پیشرفت این پروژه انتقاد کرد و گفت: قبل از عید نوروز که در این محل حاضر شدم وضعیت به همان شکلی بود که الان است و این نشان می‌دهد کار بخصوصی تاکنون انجام نشده‌ است.

وی اضافه کرد: برای تکمیل پروژه زیرگذر شهید عباسپور به عنوان حیاتی‌ترین پروژه‌های مشهد تاکنون سرمایه زیادی اختصاص یافته ‌است.

شهردار مشهد بر تعیین تکلیف پروژه فوق تاکید کرد و افزود: تاسیسات شهری از جمله لوله‌های قدیمی آب دوستی و همچنین مشکل خط لوله آب و فاضلاب از معضلات اجرای زیرگذر شهید عباسپور بوده‌ که برای برطرف کردن آن با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفتگو کرده ‌ایم.

به گفته پژمان زیرگذر شهید عباسپور تا انتهای مهر سال‌جاری به بهره‌ برداری خواهد‌ رسید.

وی همچنین از پل روگذر شهید عباسپور یاد کرد و گفت: ادامه فعالیت عمرانی این قسمت از پروژه شهید ‌عباسپور نیز مشکل تملک دارد که در همین رابطه مجبور شدیم برای تملک ملک از ماده 9 قانون شهرداری‌ها استفاده کنیم و بخشی از املاک مورد نیاز را خریداری کنیم.

شهردار مشهد اضافه‌ کرد: ترافیک و تردد زیاد خودروها در این محور نیز همچون پروژه امام‌حسین(ع) از دیگر مشکلاتی است که روند کار را کند کرده است.

وی خاطر ‌نشان کرد: با وجود تمام مشکلات رخ داده پل روگذر تقاطع غیر همسطح شهید عباسپور در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

 وی همچنین از بوستان بهار در مجاورت تقاطع غیر همسطح بازدید کرد و گفت: این بوستان از بزرگترین پارک‌های مشهد است که عملیات فاز اول آن به اتمام رسیده‌ و روند فعالیت‌ها در آن ادامه دارد.

به گفته وی در داخل بوستان بهار فرهنگسرای قرآن نیز در حال احداث می‌باشد که تا پایان سال‌جاری افتتاح شده و به بهره‌برداری خواهد ‌رسید.

 اتصال بولوارهای فکوری و پیروزی به بزرگراه شهید کلانتری 

با افتتاح بولوار نماز :

پژمان با ابراز رضایت از روند کار در آماده‌سازی بولوار نماز خاطر نشان کرد: با بهره‌برداری از بولوار نماز، بولوارهای فکوری، پیروزی به بزرگراه شهید کلانتری متصل خواهد ‌شد و امکان تردد در این محورها به یکدیگر برقرار می‌شود.

وی در توضیح زمان افتتاح بولوار نماز عنوان کرد: بخش عمده‌ای از کار در این محدوده به پایان رسیده و آسفالت بولوار نماز هم 3 روز آینده آغاز خواهد‌ شد.

وی ادامه داد: در اجرای پروژه مذکور نیز معارضات ستون‌های برق وجود دارد که با تبادلات انجام شده با شرکت برق به زودی این موارد جابجا شده و بولوار نماز قبل از بازگشایی مدارس به بهره ‌برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است؛ شهردار مشهد همچنین با حضور در اراضی چاهشک، کال دروی، کال چهل‌بازه، کال چاهشک، بولوار 75 متری رضوی، پارک خطی صدمتری و کال دیش دیش از روند کار در این پروژه ها بازدید کرد .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : سه شنبه دهم مرداد 1391

تعدادی عکس از مشهد


منطقه خیام مشهد از بالا


تفاطع سه سطحی جمهوری


مشهد از بالای کوهسنگی


مشهد از بالای پارک خورشید


تقاطع سه سطحی ازادی و مترو
استخر چشم پارک ملت


دومین کلانشهر کشور از بالا


بلوار خیام جنوبی(چهار راه شرکت گاز)


انتهای هاشمیه(کوهسر)خیابان سجاد سال 1384


روز برفی مشهد


ارسال توسط مصطفی و وحید
 

پروژه برج ۲۲ طبقه مسکونی باران ۲ .

 

موقعیت مکانی:

این پروژه  در  شهر مشهد، در زمینی به مساحت تقریبی ۱۵۰۰ متر مربع و در حاشیه خیابان گلشن، ما بین دو محور بلوار هنرستان و هفتم تیر بوده و از امکان دسترسی آسانی به شاهراه‌های ارتباطی و ناوگانهای حمل و نقل درون شهری برخوردار است. این برج مسکونی منحصر به فرد در نزدیکی ارتفاعات زیبای منتهی الیه جنوب غربی شهر قرار گرفته و چشم اندازی زیبا از باغهای وسیع اطراف خود دارد.

 

تنوع فضاهای تعریف شده :

 1. تنوع و تیپ بندی واحدهای مسکونی بگونه‌ای است که سلیقه و خواست‌های مختلفی را تامین نماید، متراژهای تقریبی ۱۹۵ ،۲۵۰ ،۴۰۰ ،۶۰۰ و ۹۰۰ مترمربع و نیز رعایت اصولی ممتاز در طراحی‌ها اعم از تفکیک مناسب فضاهای عمومی و خصوصی، دریافت نور مناسب و در ‌‌نهایت بهره‌مندی از چشم اندازی وسیع و باشکوه از شهر در تمامی فضاهای نشیمن واحد‌ها با پنجره‌های بزرگ.
 2. لابی بسیار وسیع و مجلل که تداعی دقیقی از حضور در هتلی ۷ ستاره خواهد داشت با موقعیت‌های مختلفی چون سکوی نواخت پیانو، محل‌های مختلف نشیمن بسیار زیبا، پذیرش برج، محیط قرار‌ها و ملاقات‌های کاری، فضای ارائه خدمات بانکی اولیه (ATM) و ...
 3. کافی شاپ و رستورانی وسیع، مجلل و زیبا با دسترسی به فضای سبز پیرامون آن و مجهز به جدید‌ترین تجهیزات و امکانات کافه‌ای و آشپزخانه‌ای که امکان ارائه تمامی وعده های روزانه را نیز دارا می باشد، با برخورداری از دسترسی‌ها و ارتباطات مناسب با فضاهای مختلف آبی، تفریحی و خدماتی برج.
 4. دو مجموعه آبی بسیار زیبا و مجهز، یکی در بام برج و دیگری در طبقات زیرین واقع شده است که اولی کارکردی ورزشی و درمانی (هیدروتراپی) داشته و چشم اندازی از تمامی جهات به شهر زیبای مشهد خواهد داشت و دیگری کامل‌ترین مجموعه آبی اختصاصی شهر خواهد بود با انواع متنوعی از امکانات و خدمات ورزشی، تفریحی و رفاهی اعم از سوناهای خشک و‌ تر، جکوزی‌های مختلف، اتاق اسپا و ماساژ و... که مناسب‌ترین فضای استراحت در پایان یک روز کاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.
 5. سالن وسیع چند منظوره جهت برگزاری جشن‌ها، سالگرد‌ها، میهمانی‌ها و گردهمایی‌های ساکنین و نیز برگزاری گالری‌های فصلی، برندشو‌های دوره‌ای و...
 6. سه واحد سوئیت مستقل و اختصاصی جهت پذیرایی از بستگان و میهمانان نزدیک ساکنین .
 7. سالن اسکواش .
 8. سالن بولینگ .
 9. سالن بیلیارد .
 10. فضای اختصاصی بازی‌های رایانه‌ای .
 11. سالن چند منظوره بازی‌های پینگ پنگ، فوتبال دستی، دارت و...
 12. سالن اختصاصی سینمای سه بعدی با سیستم صدای دالبی .
 13. کتابخانه و سالن مطالعه .
 14. سالن آرایش مردانه و زنانه .
 15. کارواش تمام اتوماتیک .
 16. خشکشویی مرکزی .
 17. سالن بازی کودکان (مهدکودک داخلی) .
 18. سوپر مارکت اختصاصی .
 19. اتاق اختصاصی پزشک و مشاور خانواده .
 20. فضای استراحت و غذاخوری پرسنلی . 
 21. موتورخانه مجهز و بسیار بزرگ .
 22. فضاهای اداری، دفتری و مانیتورینگ برج .

 

قیمت واحد ها در طبقات مختلف :

 

 

امکانات و تجهیزات :

 1. چهار عدد آسانسور بزرگ، لوکس و فوق سریع .
 2. وجود حداقل ۲ و حداکثر ۴ پارکینگ برای تک تک واحدهای مسکونی و متناسب با وسعت آن‌ها .
 3. سیستم یکپارچه مشاهده، نظارت و کنترل کلیه فضاهای مشاعی با قریب به ۱۰۰ عدد دوربین مداربسته .
 4. سیستم مجهز و پیشرفته دمش هوای مطبوع (هوای تازه، تصفیه شده و مرطوب) به داخل تک تک واحد‌های مسکونی و کلیه فضا‌ها و واحد‌های خدماتی برج .
 5. سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی با بکارگیری آخرین تکنولوژی‌های موجود .
 6. سیستم پیشرفته تامین برق اضطراری برج .
 7. منابع عظیم ذخیره آب شرب .
 8. منابع اختصاصی آب آتش نشانی .
 9. منابع ذخیره آب خاکستری (برخی پسماند‌ها) جهت تصفیه و استفاده مجدد در واحد‌هایی چون کارواش، مصارف تاسیساتی خاص و... جهت صرفه جویی درمصرف آب و کاهش میزان آلودگی آن . 
 10. سیستم یکپارچه و پیچیده اعلام و اطفای حریق که تمامی فضاهای عمومی و خصوصی برج را بصورت جزء به جزء تحت کنترل خود دارد .
 11. سیستم یکپارچه اطلاعاتی و ارتباطی (IP TV) در داخل واحدهای مسکونی، جهت پخش سراسری فیلم، اطلاع رسانی‌های عمومی، مشاهده تک تک فضاهای عمومی از داخل واحد‌ها، انجام نظرسنجی‌ها، درخواست و ثبت سفارشات مختلف و...
 12. سیستم هوشمند کنترل مصارف متنوع برق در کلیه فضاهای مشاعی جهت کاهش قابل ملاحظه مصرف برق .
 13. سایت اختصاصی فرود هلیکوپتر بر روی بام، جهت ارائه خدمات امدادی در مواقع اضطراری .
 14. سیستم یکپارچه ارتباطی میان تک تک واحدهای مسکونی با کلیه فضاهای عمومی و واحدهای خدماتی برج .

 

سیستم‌ مدیریت بهره برداری و خدمات پس از فروش :

 

 1. تاکسی سرویسهای اختصاصی برج (VIP services) جهت ارائه انواع خدماتی چون سرویس مدارس، سرویس کار، خدمات کار‌پردازی و سایر جابجایی‌های ساکنین و میهمانان ایشان .
 2. سیستم یکپارچه طیف متنوعی از خدمات عمومی برج بصورت شبانه روزی اعم از دریافت سفارشات و درخواست های ساکنین و پیگیری آنها، مدیریت خرید ها و تحویل آنها به درب منزل، مدیریت پارکینگ ها ( پارکمن)، نظافت برنامه ریزی شده جزء به جزء اماکن عمومی برج و ...
 3. سرویس خانه داری جهت نظافت دوره‌ای واحد‌های مسکونی .
 4. سیستم یکپارچه نگهداری، راهبری و نظارت بر تجهیزات تاسیساتی برج بصورت شبانه روزی .
 5. سیستم مدیریت تفریحات، جشن‌ها، سالگرد‌ها، مسافرت‌ها، اوقات فراغت و...
 6. حضور مستمر پزشک و مشاور خانواده جهت ارائه طیف متنوعی از مشاوره‌ها و خدمات طبق برنامه ریزی‌هایی که طی زمان برای تک تک اعضای ساکن در برج انجام خواهد پذیرفت.
 7. حضور مستمر مربی کودک جهت انجام برنامه ریزی ‌و مدیریت مهدکودک داخلی برج .
 8. سیستم مالی و حسابداری مرکزی برج جهت محاسبه و ارائه دقیق و منظم گزارشات مالی و ارائه طیف متنوعی از خدمات مالی به ساکنین .
 9. و در نهایت حضور مدیریتی جامع و یکپارچه حداقل به مدت ده سال از آغاز زندگی در برج با هدف ایجاد هماهنگی، نظارت مستمر و کنترل تمامی بخش ها و واحدها.

 

تصاویری از پیشرفت پروژه :

 

 

 

 


پروژه عظیم تجاری AXON  .

 

 

 

معرفی پروژه :

 پروژه عظیم تجاری اکسون در میدان 17 شهریور 35 متری دانش شرقی و روبروی بزرگترین پارکینگ طبقاتی کشور در عرصه ای به مساحت 5150 مترمربع و زیربنایی به مساحت 80000 مترمربع در 16 طبقه در دست احداث میباشد که تلفیقی از واحدهای تجاری ، انبار تجاری و پارکینگ میباشد و به شغلهایی از قبیل پوشاک ٰ کیف و کفش ٰ لوازم آرایشی ٰ مانتو ٰ سیسمونی و غیره اختصاص دارد .

 

ویژگی های خاص پروژه :

 

 • فاصله بسیار کوتاه تا حرم مطهر امام رضا(ع) 1200 متر .
 • پارکینگ زیبا و با تردد آسان .
 • قرار داشتن در بافت تجاری مهم میدان 17 شهریور .  
 • دارا بودن دسترسی از سه خیابان اصلی .

 

مشخصات فنی پروژه :

اسکت تمام فلزی ، ایجاد دیوارهای برشی بتنی در طبقات منفی ، بکارگیری سقف کامپوزیت و استفاده از نمای آلومینیوم کامپوزیت ، سنگ و نیز شیشه از مشخصه های فنی در ساخت این پروژه میباشد .

 

امکانات پروژه :

پروژه عظیم تجاری اکسوندارای امکانات خاصی است که در دو زمینه میتوان به آنها اشاره نمود ابتدا امکانات کلی مجتمع که مجتمع که به تفضیل عبارتند از :

 • پارکینگ طبقاتی .
 • نمازخانه .
 • سیستم اعلام حریق .
 • سیستم اطفای حریق .
 • سیستم پیجینگ و اطلاع رسانی .
 • کیوسک تلفن .
 • سرویسهای بهداشتی .
 • روشنایی محوطه .
 • دوربین مداربسته جهت حفاظت مجتمع .
 • نورپردازی .
 • آسانسور پارانوما .
 • آسانسور نفر بر و بار بر .
 • پله برقی .
 • راه پله سنگی .

و نیز امکانات ویژه ی واحد تجاری که عبارتند از :

 • برق 25 آمپر .
 • یک خط تلفن .
 • سیستم اعلام حریق .
 • انتن مرکزی .
 • کف سرامیک .
 • برق اظطراری (روشنایی اظطراری ) .
 • سیستم گرمایش و سرمایش .

 


پروژه تجاری و اداری برج آبشار .

 

- دارای 14 طبقه .
- متراژ حدود ده هزار مترمربع زیربنا شامل :
- دو طبقه پارکینگ مکانیزه با مدت انتظار حداکثر 2 دقیقه .
- 3 طبقه هایپرمارکت .
- 4 طبقه اختصاصی پزشکان با ورودی کاملا مستقل ( شامل 20 مطب و داروخانه اختصاصی) .
- 7 طبقه واحدهای اداری و مدیریتی شامل 29 واحد .
- کافی شاپ و فست فود در طبقه 14، همراه با فضای سبز و میزهای اختصاصی گردان بر روی بام
- با چشم انداز فوق العاده پارک ملت .
- سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی با رعایت جدیدترین روش های بهینه سازی مصرف انرژی .
- دارای نمای ترکیبی از سنگ و چوب همراه با 4 دستگاه پله برقی و 7 دستگاه آسانسور .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 

پروژه مجتمع تجاری-تفریحی آفتاب طرقبه .

 

 

 

مشخصات کلی پروژه آفتاب .

 

- دارای ۱۰۰۰۰ متر مربع عرصه و ۲۷۰۰۰ متر مربع اعیان .

- دارای مجوز هتل آپارتمان از اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری

خراسان رضوی .

- واقع در بهترین منطقه طرقبه با چشم اندازی زیبا از طبیعت خدادادی .

- مکانی مفرح برای کسانی که از شهر نشینی خسته شده اند .

- مرکز امن و مهم اقتصادی برای سرمایه گذاران حتی با سرمایه اندک .

- دارای ۶۰۰۰ متر مربع پارکینگ سر پوشیده .

- دارای استخر – سونا و جکوزی و حمام سنتی .

- دارای رستوران سنتی و ملل و کافی شاپ .

- آمفی تئاتر با ظرفیت ۲۵۰ نفر .

- پیش بینی فضای VIP مرتبط با کافی شاپ و رستورانها .

- کارگاه های صنایع دستی در محوطه .

 - دارای واحد های اقامتی موقت و دائم .

- محوطه سازی به صورت پلکانی و مرتبط با طبقه پایین جهت سرویس دهی تا رودخانه .

 

 

با تشکر بسیار از وبلاگ مشهد من . برج مسکونی رز آرمیتاژ

 

 

برج مسکونی رز آرمیتاژ (Armitaj Rose Residence Tower) در زمینی به مساحت 1615

متر مربع واقع در بلوار صارمی (بین میدان هنرستان و گلشن 5) در حال احداث می باشد .

این برج مشتمل بر 29 واحد در طبقات 1الی 14 و در مساحت های 240 متر مربع 3خوابه

و 300 متر مربع 4خوابه می باشد .

 

 

 

امکانات رفاهی:

 

- لابی مجلل و رسپشن (Business lounge) .

- سالن ضیافت در طبقه پانزدهم با دید پانارامیک به شهر و کوه .

-SPA   و Wellness Club در جوار باغ سلامتی و آرامش Rose Garden .

- مجموعه آبی ، سونای فنلاندی، سونای Turkish ، جکوزی ها و دوش های ماساژ در طبقه

پانزدهم .

-Fitness Club  در طبقه پانزدهم با دید به کوه .

- دو پارکینگ جهت هر واحد .

- VIP Transport Service .

-Security  و24 ساعته .

- کافی شاپ .

- کارواش .

 

 

ویژگی ها :

 

- دید وسیع با چشم اندازی باز به منطقه کوهستانی آب و برق .

- نورگیری مناسب فضاهای آپارتمانی از 3 جهت .

- استفاده از مصالح و تجهیزات مرغوب مطابق با استانداردهای بین المللی .

- ورودی مستقل برای سواره و پیاده .

- دوربین مداربسته در فضاهای عمومی .

- سیستم برق اضطراری .

- سیستم کنترل هوشمند (BMS) .

- سیستم اعلان سرقت .

- سیستم اعلان و اطفاء حریق هوشمند .

 

 

مشخصات طبقات :

 

- زیرزمین: پارکینگ .

- همکف : لابی ، SPA  و Wellness Club و Rose Garden .

- طبقات 1 الی 14 مسکونی .

- طبقه پانزدهم : سالن ضیافت ، کلوپ ورزشی، مجموعه آبی و کافی شاپ .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : چهارشنبه هفتم تیر 1391

 جلسه سران سه قوه کشور در مشهد .به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به مشهد مقدس؛ آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در بدو ورود به مشهد مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به همراه مسئولان عالی قوه قضائیه به شهر مقدس مشهد آمدیم تا از انوار مقدس حضرت ثامن‌الحج (ع) بهره ببریم.

وی ادامه داد: در این هفته یک روز آن  به بررسی وضعیت و عملکرد دستگاه قضایی اختصاص دارد تا نکات مهم و برجسته در این زمینه مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: از این رو در ششم تیر‌ماه (فردا) همایش سراسری قوه قضائیه با حضور سران سه قوه ، مسئولان عالی قضایی، تعدادی از قضات سراسر کشور و سایر مسئولان کشوری برگزار خواهد شد که از صبح تا غروب ادامه خواهد داشت.

لاریجانی گفت: در این نشست رؤسای قوا به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود خواهند پرداخت.همچنین با حضور مسئولان عالی قضایی جلسات پرسش و پاسخی در زمینه موضوعات مطرح شده برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: روز هفتم تیر و آخرین روز هفته  قوه قضائیه به دیدار مقام معظم رهبری رفته و مطابق سال‌های گذشته گزارشی از روند فعالیت‌های قوه ارائه خواهیم کرد و بعد از آن از رهنمودهای ایشان که موجب دلگرمی مسئولان قضایی است بهره خواهیم برد.

لاریجانی درباره محور همایش سراسری قوه قضائیه گفت: بنده تنها سخنران این مراسم نیسیتم و رؤسای سایر قوا نیز از مدعوین این مراسم هستند که طبیعتا مطالب خود را مطرح خواهم کرد. تحول در دستگاه قضایی و ارکان آن و چگونگی ایجاد تحول محور سخنان بنده خواهد بودهتل بین المللی قصر طلایی مشهد برنده کیفیت برتر سال

از کنفرانس BID-2012 نیویورکهتل بین المللی قصر طلایی به سبب سرمایه گذاری مناسب و دستیابی به نرخ رشد بالا در گسترش خدمات و سرویسهای مطلوب و نیز دکترای راهبردی متفاوت و هوشمندانه، موفق به کسب نشان ستاره کیفیت بعنوان با کیفیت ترین و برترین هتل و ارائه دهنده خدمات گردشگری از بیست و دومین کنفرانس بین المللی کیفیت جهان در نیویورک شده و از میان صدها هتل برتر جهان منتخب گردید.


 

در این کنفرانس به نام BID-2012 مدیر عامل محترم شرکت هتل بین المللی قصر طلایی، خانم دکتر افسانه سزاوار، شرکت و شخصا لوح افتخار این کنفرانس را دریافت نمودند.
بی شک این دستاورد، در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی افتخاری است که متعلق به همه ایرانیان و مخصوصا صنعت گردشگری کشور می باشد.ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : پنجشنبه یازدهم خرداد 1391

همايون شجريان، شهرام ناظري و سالار عقيلي

گزينه هاي خواندن سرود مشهد


همايون شجريان، شهرام ناظري، سالار عقيلي و عليرضا قرباني ۴ گزينه خواندن سرود مشهد هستند.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مشهد در گفت وگو با خراسان اين خبر را اعلام مي کند و درباره جزئيات آن مي گويد: در حال رايزني با همايون شجريان، شهرام ناظري، سالار عقيلي و عليرضا قرباني هستيم تا يکي از اين خوانندگان مطرح کشور، سرود مشهد را بخواند.

محمد کاظم دبيري تاکيد مي کند که تمام مراحل ساخت اين سرود به صورت کارشناسي انجام شده است، او مي گويد: ماکت سرود آماده و مراحل مختلف آن هم چون «کرخواني» و آهنگسازي زير نظر استاد بيان انجام شده است؛ فعلا در حال مذاکره با اين ۴نفر هستيم تا تک خوان سرود که شاعر آن جواد گنجعلي از شاعران جوان مشهدي است، مشخص شود. او درباره بودجه توليد سرود مشهد نيز مي گويد: بودجه ساخت سرود مشهد تامين شده است و بودجه همکاري با تک خوان نيز آماده است که بعد از مشخص شدن گزينه نهايي مراحل عقد قرارداد انجام مي شود.

يکي از بهترين نماهنگ هاي تصويري

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مشهد سپس از تلاش براي ساخت نماهنگ تصويري اين سرود مي گويد و تاکيد مي کند: براي نماهنگ تصويري سرود نيز با بهترين ها در زمينه ساخت نماهنگ همکاري خواهيم کرد که فکر مي کنم يکي از بهترين نماهنگ هاي تصويري سرودهاي شهرستان ها باشد.

سرود مشهد طي همين ماه رونمايي مي شود

از دبيري درباره زمان رونمايي از سرود مشهد سوال مي کنم که پاسخ مي دهد: پيگير بوديم که سرود مشهد زودتر رونمايي شود اما با اين وضعيت اميدوارم طي همين ماه اين سرود رونمايي شود.

اي بهشت جاودان، اي سراي مهربان

در ادامه با استاد بيان که از ابتدا آهنگسازي سرود مشهد را به عهده داشته است، گفت وگو مي کنيم. او متن سرود را که توسط جواد گنجعلي سروده شده است اين گونه  براي ما بيان مي کند: «اي بهشت جاودان/ اي سراي مهربان/ عاشقانه ها، ترانه ها، استغاثه ها، بهانه ها/ روبه روي گنبد رضاست/ شوق اشک ها، کبوترانه ها، نوبهار دل/ که مي زند جوانه ها»

«اي مهربان سراي من، آشناي من، ناي من و نواي من/ اي حماسه ساز شاهنامه/ مشهد بزرگ/ در فرازها، نشيب هاي زندگي/ پا به پاي من، هم صداي من/ مي سرايمت هميشه تا ابد/ پرنده رهاي من»

«اي کهن سراي من؛ تو خلاصه حماسه شهامتي/ تو اقتدار کاوه و غرور و غيرتي/ اي سپهر جاودان وطن/فصل عاشقانه رشادتي، شهامتي...»


موسيقي سرشار از حماسه است

از «بيان» اين سوال را مي پرسم که موسيقي سرود مشهد چطور شکل گرفته است؟ او به شرايط تاريخي مشهد و اسطوره ها و فرهنگ آن اشاره مي کند و مي گويد: «مشهد قلب تپنده ايران و پايگاهي براي اعتقادات مذهبي و باورهاي ملي و حماسي ماست، وجود بارگاه ملکوتي امام رضا(ع) نيز موجب ارادت مردم ايران و ديگر کشورها به مشهدالرضا(ع) است...

همچنين شاهنامه فردوسي نيز به عنوان يک پوسته قوي از معنويت با تاريخ مشهد همگون شده و به همين دليل موسيقي سرود مشهد سرشار از حماسه و معنويت است.»

يک ارکستر سمفونيک کامل با تم هاي ايراني

«بيان» همچنين درباره جزئيات ديگري از آهنگسازي سرود مشهد مي گويد: فضاي سرود يک ارکستر سمفونيک کامل با تم هاي ايراني است که در ۴دقيقه و ۱۲ثانيه کار شده است و در نمودار موسيقيايي آن ۲ اوج موسيقي در ميانه و انتهاي سرود وجود دارد.

سرودي که تاريخ را به دوش مي کشد

آهنگساز سرود مشهد در ادامه در توصيف موسيقي سرود اين طور مي گويد: «سرود مشهد را نبايد به عنوان يک ترانه گوش کنيم؛ اين موسيقي يک تاريخ را به دوش مي کشد، يک موسيقي خاص است که بايد خاص هم اجرا شود... اين موسيقي سرود مشهد و حماسه مشهد است و به نظرم هر خراساني با هر بار گوش دادن آن بايد بايستد. «بيان» همچنين بر انتخاب خواننده اي مناسب براي اجراي اين سرود تاکيد مي کند: « خواننده اي که اين سرود را اجرا مي کند بايد از نظر تکنيکي قوي باشد تا بتواند هم حماسي بخواند و هم معنوي، بنابراين از ميان ۴ گزينه موجود که خواننده هاي توانمند و مطرحي هستند فکر مي کنم شهرام ناظري بهتر بتواند اين سرود را اجرا کند؛ البته اين نظر شخصي من است...»جابجایی روزانه حدود 100 هزار نفر با  خط 1 مترو مشهد
ارسال توسط مصطفی و وحید
9 ماه بعد از وعده ساخت؛ مجتمع های اقامتی ارزان قیمت؛ پروژه ای که فقط کلنگ خورد!

چهارم شهريورماه سال گذشته بود كه استاندار خراسان رضوي کلنگ عملیات اجرایی فاز اول ساخت مجتمع‌هاي ارزان قيمت براي اسكان زائران را همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) به زمين زد و قرار شد از محل بودجه زیارت، اعتباری برای ساخت اين مجتمع‌ها اختصاص یابد.

صلاحي سال گذشته در مراسم كلنگ زني اين پروژه تاكيد كرد كه ساخت اقامتگاه‌هاي ارزان قيمت براي زائراني كه تمكن مالي مناسبي ندارند، از موضوعات مورد تاكيد مقام معظم رهبري است. وي در همچنين در مراسم كلنگ زني سال گذشته وعده داد كه با پيش‌بيني‌هاي انجام شده ظرف مدت 2سال اين پروژه به اتمام خواهد رسيد، اما با وجود گذشت نزديك به يكسال ظاهرا هنوز هيچ اعتباري براي احداث مجتمع‌هاي اقامتي ارزان قيمت اختصاص نيافته و اين پروژه در حد كلنگ‌زني باقي مانده است.
حتي صلاحي در گفتگوي نوروزي با شهرآرا نيز بر ساخت اين مجتمع‌ها تاكيد كرد و ايجاد اسكان ارزان قيمت براي زائران را از اقدامات مهم براي ساماندهي زائران بارگاه ملكوتي حضرت رضا(ع) دانست. با اين وجود و با گذشت حدود 9 ماه از نشستن كلنگ اين پروژه مهم، روي زمين هيچ اثري به جز جاي كلنگي كه 4 شهريور سال 90 بر زمين نشست ديده نمي‌شود.

خبري از بودجه نيست!

در همین خصوص شهردار منطقه ثامن مشهد گفت: برای اجرای این طرح که در فازهای تکمیلی برای اسکان 300 هزار نفر و در مراحل اولیه برای اقامت 5 هزار نفر طراحی شده، 700 میلیارد ریال هزینه برآورد شده است.

محسن برزوئی در گفتگو با شهرآرا، با بیان اینکه قرار بود 190میلیارد ریال از اعتبار مورد نیاز این طرح از محل بودجه زیارت طی چند سال و بقیه از سوی شهرداری در قالب تسهیلات و اعتبارات سازمانی تأمین شود، اظهارداشت: در همین راستا قرار بود 8میلیاردتومان از این مبلغ در سال 90 و بقيه آن یعنی 11میلیاردتومان طی سال 91 از محل بودجه زیارت به حساب شهرداری واریز شود، اما هنوز هیچ مبلغی به حساب اين نهاد ريخته نشده است.وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه‌های اولیه صورت گرفته اما هنوز پاسخی شنیده نشده، اظهارداشت: با این حال شهرداری بیکار ننشسته و با آزادسازي زمین‌ها آن‌ها را در اختیار خیران قرار داده است. وي ادامه داد: در قالب این طرح، هزینه اقامت هر نفر در یک شبانه‌روز 5هزار تومان خواهد بود ضمن آنكه گروه‌های هدف فاز اول بهره‌برداری طرح، مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و سازمان‌های مددرسان و گروه‌هاي کم درآمد تعیین شده است.

ايجاد اسکان ارزان قيمت موجب ماندگاری زائران مي‌شود

عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز با اشاره به ورود سالانه میلیون‌ها زائر به کلانشهر مشهد در اين خصوص گفت: بايد برنامه‌ريزي‌ها به‌گونه‌اي انجام شود كه زائراني كه به مشهد مي‌آيند، مشکلی در اسکان نداشته باشند.

غلامرضا بصیری‌پور با تاکید بر اینکه ايجاد اسکان ارزان قيمت زائر، ماندگاری وي را در شهر مشهد افزایش می‌دهد، اظهارداشت: تاکنون قرار بود دولتمردان به‌ویژه استانداری خراسان به این موضوع کمکي ویژه بکنند، اما با توجه به بلاتكليفي احداث مجتمع‌هاي ارزان قيمت هنوز در این خصوص اتفاقی نیفتاده است.رئيس كميسيون فرهنگي شوراي شهر با توصیه به مسئولان متولی این امر تصریح کرد: قبل از اينكه به فكر ماندگاري زائران و گردشگران باشيم، بايد به برنامه‌‌ريزي و سياست‌گذاري ويژه‌اي براي اسکان ارزان قيمت زائران بپردازيم تا اشتياق آنان را به ماندگاري در اين شهر افزايش دهیم.

به این ترتیب اکنون با نگاهی به ضرورت‌های توسعه مراکز اقامتی ارزان قیمت که مسئولان دولتی بارها و بارها بر آن تاکید کرده اند و امام‌جمعه مشهد نیز با اشاره به زیارتی بودن مشهد، بر توسعه این نوع واحدها به جای توسعه هتل‌های مجلل تاکید کرده است، این سئوال پیش روی افکارعمومی قرار دارد که به‌راستی چرا باید قریب به یک سال، پروژه‌ای به این مهمي، دست نخورده باقی بماند و این بلاتکلیفی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟


 طرح توسعه پارک کوهسنگی

کوهسنگی یکی از قدیمی‌ترین و خاطره‌انگیزترین گردشگاه‌های مشهد است که در حال حاضر طرح توسعه‌ای آن در وسعت 100 هکتار پیش‌بینی و مطالعات آن توسط مشاور انجام شده است.در طرح توسعه این مجموعه باغ‌های هفتگانه شامل باغ پذیرایی، باغ فرهنگی، باغ سنگی، باغ طبیعی، باغ آرامگاه، باغ ورزشی و باغ تفریحی به همراه ایجاد دریاچه مصنوعی، جزیره پرندگان، ایجاد رستوران‌های مختلف بر فراز کوه و کنار دریاچه، ساخت دو مجموعه شهربازی تابستانه و سرپوشیده، ایجاد مسیر منو ریل تفریحی در رینگ اطراف کوه‌ها و ... پیش‌بینی شده است که در قالب طرح توسعه‌ای کوهسنگی عملیاتی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سخنگوی معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد با اشاره به راه‌اندازی مسیرهای قطار تفریحی، درشکه و دوچرخه در کوهسنگی، گفت: مسیر قطار و درشکه به عرض 5متر، دوچرخه به عرض 3متر و مسیر ویژه پیاده رو به عرض 2.5متر می‌باشد و طول هر مسیر حدود 3هزار متر از جمله مسیرهای تفریحی در این مکان گردشگری است.

امیر آذری با اشاره به معارض انبار شرکت برق با مسیر رینگ‌ها، افزود: در صورت رفع معارض که حدود 250متر از طول مسیر رینگ‌ها را در برمی‌گیرد، بهره‌برداری از رینگ‌های یاد شده در کوهسنگی در سال جاری انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: پروژه مذکور تاکنون89درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هزینه کلی آن 35میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.وی به اجرای طرح‌های تاسیسات آبیاری، آبرسانی و روشنایی در قالب پروژه فوق اشاره کرد و افزود: احداث ساختمان‌ها و تجهیزات از جمله پارکینگ، سرویس بهداشتی، پل‌های بتنی در مسیر رینگ، اجرای دیوار و نرده پیرامون حاشیه بزرگراه شهید کلانتری، اجرای کانال جمع‌آوری و دفع آب‌های سطحی از انتهای خیابان رودکی تا بزرگراه شهید کلانتری و ... از فعالیت‌هایی است که در این پروژه عملیاتی خواهد شد.

احداث دریاچه در کوهسنگی

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود از احداث دریاچه و محوطه‌های پیرامون آن با سطح بیش 4 هکتار خبر داد و عنوان کرد: در راستای توسعه مکان‌های تفریحی و گردشگری کوهسنگی دریاچه‌ای در سطح 2هکتار و عمق متوسط یک متر در بخش جنوبی این مکان در حال احداث است.آذری تصریح کرد: احداث جزیره میان دریاچه، محوطه بازی کودکان، عملیات اجرایی مسیر پیاده رو و آبنمای خیابان رودکی تا انتهای بهشتی از دیگر پروژه‌های اجرایی در قالب طرح‌های توسعه‌ای کوهسنگی است.

وی پیشرفت فیزیکی ایجاد دریاچه و محوطه پیرامون آن را 53درصد دانست و اظهار داشت: بالغ بر 45میلیارد ریال اعتبار برای پروژه فوق در سال جاری پیش بینی شده است.سخنگوی معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد در بخش دیگری از سخنان خود به عملیات سنگی پلکان دسترسی کوه غربی اشاره کرد و گفت: در جهت دسترسی آسان به کوه غربی پلکان سنگی با هزینه 20میلیارد ریال در حال اجرا می باشد.

آذری ادامه داد: مسیر آب، برکه‌های پای کوه، سنگ فرش تراس‌های مجاور در مسیر جنوبی کوه غربی، ایجاد فضای سبز، اجرای تاسیسات آبیاری و آبرسانی پلکان، اجرای آبنمای خطی از برکه تا دریاچه از جمله عملیات‌هایی است که در قالب پروژه سنگی پلکان در حال اجرا است.


شكسته شدن ركورد بتن ريزي جهان


مهندسان ، متخصصان و کارگران ايراني از نخستين ساعات روز چهارشنبه، در حالي بزرگ ترين عمليات بتن ريزي در ايران را در پروژه پديده شانديز آغاز کرده اند که ركورد بتن ريزي درآمريكا و استراليا به ترتيب 6372 متر مكعب در 30ساعت و 2472 متر مكعب در 24 ساعت بوده است.

رکورد بالاترين حجم بتن ريزي در جهان متعلق به پروژه برج عبدالرح امارات با 10500 متر مكعب در يك شبانه روز بوده است.


ركورد بتن ريزي در ايران در پروژه كارون سه ، 2630 متر مكعب بود که در ادامه به 3000 متر مكعب در پروژه ساراي مشهد رسيد؛ بعد از آن دوباره آن را300 متر مكعب ارتقا دادند و در پايان 4623 متر مكعب ركوردي بود كه در تهران به عنوان بيشترين حجم بتن ريزي ايران در 23 ساعت و 39 دقيقه به ثبت رسيد و سرانجام در پروژه پديده شانديز اين رکورد بار ديگر به دست متخصصان ايراني بهبود مي يابد.

این عملیات شامل 17هزار و 200 متر مکعب بتن ریزی در یک شبانه روز در حدود 23هزار متر مربع فضاست و 26 پمپ هوایی و بیش از 280 میکسر در اجرای این طرح فعالیت کردند.

در اين پروژه 5000 نفر از نيروي اداري، انتظامات و مديريت گرفته تا توليد، حمل و اجراي بتن در گير هستند و فقط در زمان بتن ريزي 3000 نفر در كارگاه حضور فعال دارند.


تا کنون بيش از 2.5 برابركل بتن استفاده شده در پروژه برج ميلاد به (همراه فونداسيون) در پروژه پديده شانديز بتن‌ريزي شده است.

مجتمع تفریحی -گردشگری پدیده شاندیز شامل ساخت هتل 5 ستاره ، مجتمع بزرگ فرهنگی ، بوستان آبی ، مجتمع اداری ، مجتمع مسکونی ، مرکز بزرگ خرید ، باغ گل و نمایشگاه دائمی گل و گیاه و شهر بازی سرپوشیده در زمینی به مساحت 500 هزار متر مربع و زیر بنای یک میلیون و 100هزار متر مربع در در حال اجراست.

اجرای این طرح بزرگ از پارسال آغاز شد و تا دو سال دیگر ادامه دارد.
ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم فروردین 1391

هتل  رویایی مجلل درویش در استانه ی افتتاح


افتتاح بهترین هتل ایران در اردیبهشت امسال


 

پروژه ساخت هتل مجلل درویشی در سال هزار و سیصد هشتاد و شش و در مجاورت

بارگاه ملکوتی امام علی ابن موسی الرضا (ع) و با انگیزه ارائه خدماتی متفاوت و

شایسته برای میهمانان و زائران آن حضرت آغاز شد . اصلی ترین هدف احداث این هتل

ارائه با کیفیت ترین سطح خدمات هتلی منطبق بر بالاترین استاندارد های ملی و جهانی

برای میهمانان و مجاوران امام علی ابن موسی الرضا (ع) می باشد . این هتل با درنظر

گرفتن شان و منزلت همجواری با آن امام همام و نیز سیل مشتاقان حریم قدس رضوی

، حرکت در جهت معیار های های هتلداری اسلامی توام با ارائه با کیفیت ترین خدمات

اقامتی و پذیرایی را خط مشی خود می داند ؛ از این حیث هتل مجلل درویشی تلاش

خود در ساخت ، تجهیز ، نوع امکانات و نیز نحوه ارائه خدمات را با آن هدف منطبق

ساخته است تا بتواند ضمن رعایت اصولی چون مشتری مداری میهمانانی وفادار را به

سرمایه های معنوی خود بیفزاید . هتل پنج ستاره ممتاز درویشی در حاشیه خیابان امام

رضا (ع) که اصلی ترین خیابان منتهی به حرم مطهر است قرار دارد. این هتل تنها به

فاصله حدود یک کیلومتر از آن مکان مقدس واقع است به طوری که می توان این فاصله

را در مدت زمان ده دقیقه به طور پیاده طی نمود . ساختمان هتل مجلل درویشی از بدو

شروع با طرح و پلان هتلی ساخته شده و با بیست و پنج طبقه ، مرتفع ترین مرکز اقامتی

و تنها هتل آتریوم شرق کشور می باشد . این هتل بالاترین استاندارد های کیفی سازه و

ساختمان را داراست ؛ به طوری که عنوان بنای برگزیده را در جشنواره بنای برتر و

در دو بخش سازه ، معماری و شهرسازی از آن خود کرده است . تنوع در نوع خدمات

قابل ارائه در هتل ، برنامه ریزی در بخش های مختلف ، انتخاب و گزینش مدیران جوان ،

خلاق و با تجربه و نیز آموزش تخصصی کارکنان قبل از آغاز و حین فعالیت به عنوان

سرمایه های انسانی مجموعه از ابتدا مورد توجه بانیان امر قرار گرفته است . توجه به

آسایش و آرامش میهمانان ، سهولت در دسترسی به امکانات مورد نیاز آنها ، تنوع در

انتخاب خدمات و فضا های اقامتی در هتل لوکس ، مدرن و مجلل درویشی مشهد برای

داشتن اقامتی بیادماندنی مد نظر قرارگرفته شده و محور تصمیم گیری های بیشماری در

این پروژه بوده و خواهد بود.

 

اتاق های دوبلکس ملل

اتاق دوبلکس چین :


براساس معماری کهن چین بسیار شیک و شاهانه اقامتی به سبک چینی را تجربه خواهید کرد.این اتاق در دو طبقه و درای 2 اتاق خواب با یک تخت دونفره و 2 عدد تخت یک نفره و فضای نشیمن و پذیرایی و میز نهار خوری ، کامپیوتر ، LCDبا امکان دسترسی به شبکه های ماهوارهای و دیگر امکانات منحصربفرد گذران لحظات شما را مجلل و متنوع خواهند کرد.

اتاق دوبلکس هند :

طراحی با شکوه و شاهانه برگرفته از معماری اصیل هندوستان زیبایی طاوس را ترسیم میکند.2 اتاق خواب جداگانه در طبقه فوقانی با یک تخت دونفره و 2 تخت یک نفره فضای نشیمن و پذیرایی و میز نهار خوری ، کامپیوتر ، LCDبا امکان دسترسی به شبکه های ماهوارهای و دیگر امکانات منحصر به فرد لحضات فراموش نشدنی و تکرار ناپذیر را فراهم خواهد نمود.


اتاق روم باستان :

از سوئیت های جذاب و دیدنی هتل با امکانات منحصر بفرد ،جکوزی و سونای اختصاصی،یک پیانوی شیک و با چشم انداز شیشه ای و پهنه دید گسترده بر شهر مشهد اقامتی منحصر بفرد و خاص را به ارمغان خواهد اورد. طراحی این سوئیت بر گرفته از معماری روم باستان با جلوه ای ویژه و منحصر بفرد تجربه ای متفاوت را ارائه خواهد کرد .

اتاق دوبلکس ایران باستان :

زندگی شاهانه به سبک پادشاهان هخامنشی تجربه ای جدید و متنوع خواهد بود ،فضایی باستانی و امکانات مدرن تضادی که رفاه و حس آسایش را برای شما فراهم خواهد کرد.2 اتاق خواب مجزا و فضای نشیمن و میز نهار خوری، 2 سرویس و حمام جدا گانه در طبقه فوقانی و همکف مکانی که لحظات یکتایی را رقم خواهد زد.

اتاق دوبلکس عرب :

براساس معماری عربی بسیار شیک و شاهانه اقامتی دلپذیر را تجربه خواهید کرد.این اتاق در دو طبقه و درای 2 اتاق خواب با یک تخت دونفره و 2 عدد تخت یک نفره و فضای نشیمن و پذیرایی و میز نهار خوری ، کامپیوتر ، LCDبا امکان دسترسی به شبکه های ماهوارهای و دیگر امکانات منحصربفرد گذران لحظات شما را مجلل و متنوع خواهند کرد.


اتاق دوبلکس مصر :

معماری برگرفته از نبوغ معماران مصر باستان ،شکوه و زیبایی این اتاق لحظاتی متنوع و مجلل را برای شما فراهم خواهد آورد،فضای هم کف این اتاق با فضای نشیمن و میز نهار خوری و سرویس و حمام مکان مناسبی جهت گذارن لحظات و فضای فوقانی این اتاق شامل 2 اتاق خواب مجزا و سرویس و حمام جهت استراحت و خواب تعبیه شده است .


اتاق دوبلکس ایران اسلامی :

فضایی متنوع و برگرفته از معماری اسلامی با رنگ های فیروزهای آرامش و راحتی را به ارمغان خواهد آورد .امکانات کامل ،اتاق خواب های مجزا،فضای نشیمن و میز نهار خوری و سرویس و حمام مجزاراحتی و اسایش را برا خانواده شما فراهم خواهد نمود
اتاق های فصل

اتاق بهار :

 

اتاقهای فصل بهار با طراحی برگرفته از فصل بهار و رنگ های شاد و زنده طراوت و شادابی این فصل را یاداور خواهد بود.این اتاقها با امکانات و فضاهای مختلف به اتاقهای استاندارد، اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دستبه بندی شده است ،خدمات متنوع و بسیار خوب پیش بینی شده در این اتاقها موجب تمایز و خاص شدن آن از مجموعه های دیگر خواهد بود.این اتاقها در طبقات 4+الی +7 برج اصلی قرار گرفته است.از جمله امکانات پیش بینی شده در این اتاقها می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

اتاق تابستان :

گرمی و سرسبزی و احساس دلنشین فصل تابستان را را می توانید با اقامت در اتاقهای تابستان لمس کرده و گذرای لحظاتی خاص و به یاد ماندنی باشید. طراحی خاص این اتاقها با رنگ های طبیعت آمیخته با گرمای خورشید که یاد آور سرسبزی و باروری میباشد با امکانات بی نظیر احساس آرامش را به شما ارائه خواهد کرد.این اتاقها در طبقات 8+ الی 11+ قرار گرفته که هر طبقه نمادی از فصول فصل تابستان است،ین اتاقها با توجه امکانات و فضای معماری آن و نوع کاربری به اتاقهای استاندارد،اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دسته بندی شده است.


اتاق پاییز :تلالو رنگ های طلایی احساس آرامش و دگرگونی را نمایان میکند،اتاقهای طبقات 12+ الی 14+ با معماری خاص و ترکیب رنگهای پائیزی فصل دیگر اتاقها را ارئه می دهد .،این اتاقها با توجه امکانات و فضای معماری آن و نوع کاربری به اتاقهای استاندارد،اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دستبه بندی شده است،امکانات و خدمات این اتاقها شامل موارد ذیل است.اتاق زمستان :

تاقهای با ترکیب بندی رنگ های زمستانی احساس پاکی و کمال را یاد آور خواهد بود ترکیبی از رنگهای خاکستری و سفید که مظهر پاکی و صداقت می باشد به این اتاقها جلوه خاصی بخشیده که هرکسی با اقامت در این اتاق ها تجربه احساس متفاوت را درک خواهد کرد. این اتاقها با توجه امکانات و فضای معماری آن و نوع کاربری به اتاقهای استاندارد،اتاق اسپا ،آفیس روم،آفیس سوئیت و رویال سوئیت دستبه بندی شده است.

سالن های پذیرایی

سالن رستوران مجزا ،سالن صبحانه خوری،تالار با کاربری چند منظوره،کافی شاپ واقع در اسپا و فست فود واقع در فضای سبز با ارائه خدمات متنوع پذیرای میهمانان خواهد بود

رستوران مرجان :


 
 
غذاهایی آسیای در فضایی شیک و دلنشین در رستوران مرجان. به طوری که ماهی موجود در استخر سالن را صید میکنید و همان ماهی را سراشپز برای شما اماده میکند


رستوران کویر :
 
 

غذاهای سنتی از جای جای ایران با طعم های برگرفته از رسوم متنوع ایرانی


تالار شیشه ای :
سالن چند منظوره واقع در بالاترین طبقه برج با کاربری چند منظوره

مرکز خرید با باران مصنوعی :

 

وجود فضای تجاری با معماری تاریخی و با معماری دوره ی صفوی و ساختار سنتی و با سقفی که مانند اسمان ابری است و گاهی از ان باران می بارد و با هدف جذب برترین برندهای روز دنیا و بهترین سوغاتهای سراسر شهر مشهد با هدف ارائه خدمات مطلوب به زائرین و مسافران شهر مشهد از نقاط قوت این مجموعه می باشد.

برنامه ریزی های انجام شده در خصوص این بازار چشم اندازه خوبی را برای این فضای تجاری پیش رو خواهد نهاد. معماری منحصر به فرد این مجموعه و کیفت مطلوب اجناس ارائه شده و بستر تبلیغاتی عظیم در آینده ای نزدیک این بازار را در ضمره بازارهای شناخته شده مشهد برای اکثریت مردم قرار خواهد داد.


برای دیدن امکانات بی نظیر و بسیار جذاب این هتل که نظیر ان را در هیچ هتلی در ایران مشاهده نمیکنید می توانید به سایت این هتل مراجعه کنید.
www.darvishihotel.com


نگاهی به برخی از هتل های برتر ایران که هتل مجلل درویش مشهد  گوی سبقت را از انها ربود

هتل داریوش کیش

 
ادرس هتل:  www.dariushgrandhotel.com


هتل قصر طلایی مشهد   :ادرس هتل : 
www.ghasrtalaee.com

 
هتل هیلتون تهران :
 
 

هتل چمران شیراز :
 
 


ادرس هتل:http://www.chamranhotel.com/

هتل عباسی اصفهان ::
 
 

هتل پارس تبریز :
 
 


هتل آزادی خزر چالوس :
 
 

 
 


ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : پنجشنبه دهم فروردین 1391
افزايش50 درصدي تعداد مسافران نوروزي به استان

ورود حدود 11 ميليون مسافر به خراسان رضوي
 

مديركل دفتر آمار و اطلاعات استانداري خراسان رضوي از افزايش 50 درصدي تعداد مسافران نوروزي از 25 اسفند تا پايان روز 13 فروردين به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

هادي ذاكري در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، اظهار داشت: در طي اين مدت بالغ بر 10 ميليون و 67 هزار و 566 نفر به استان وارد شدند.

وي در ادامه يادآور شد: از 25 اسفند تا پايان روز 13 فروردين بالغ بر 5 ميليون و 768 هزار و 655 نفر وارد شهر مقدس مشهد شدند.

وي تعداد مسافران ورودي به خراسان رضوي را در روز گذشته بالغ بر 620 هزار و 496 نفر ذكر و عنوان كرد: در اين روز تعداد 342 هزار و 472 نفر وارد شهر مشهد شدند.

مديركل دفتر آمار و اطلاعات استانداري خراسان رضوي با اشاره به اينكه در حال حاضر حجم ورودي مسافر به استان كند شده است، از افزايش حجم خروجي مسافران استان از امروز 14 فرودين خبر داد.

 ذاكري با اشاره به اعلام آمارهاي متفاوت در تعداد ورود مسافران به استان در طي نوروزهاي گذشته، خاطرنشان كرد: بنا به دستور استاندار و براي دقيق‌تر شدن آمارها، از نوروز امسال معاونت آمار و اطلاعت ستاد دايمي تسهيلات سفرهاي استان با محوريت دفتر آمار و اطلاعات استانداري تشكيل گرديد.نخست وزیر ترکیه رجب طیب اردوغان به مشهد امد

سفر نفر اول ترکیه به مشهداردوغان پس از انجام دیدارهای رسمی خود در تهران امروز صبح برای انجام یك سفر سیاحتی وارد مشهد شد


به گزارش نصر نیوز به نقل از ایرنا، امید یاردیم بامداد چهارشنبه در فرودگاه مهرآباد و در حاشیه مراسم استقبال از رجب طیب اردوغان در گفتگویی  گفت: همه چیز در خصوص میزبانی تركیه به توافق میان ایران و گروه 1+5 بستگی دارد و این دو طرف هستند كه باید توافق و تمایل خود را برای میزبانی تركیه اعلام كنند.
وی در خصوص ملاقات دو روزگذشته رجب طیب اردوغان با باراك اوباما رییس جمهور آمریكا در حاشیه اجلاس امنیت هسته ای در سئول گفت كه اردوغان ممكن است تجارب خود را از این دیدار و تجارب خود از شركت در اجلاس سئول را در ملاقات با مقامات ایرانی درمیان بگذارد .

سفیر تركیه گفت: نخست وزیر كشورش روز چهارشنبه در تهران با محمود احمدی نژاد رییس جمهور ، علی لاریجانی رییس مجلس و محمد رضا رحیمی معاون اول رییس جمهور ایران دیدار و گفتگو خواهد كرد.


امید یاردیم همچنین اظهار داشت كه اردوغان پس از انجام دیدارهای رسمی خود در تهران پنجشنبه صبح برای انجام یك سفر سیاحتی عازم مشهد خواهد شد و عصر همان روز نیز مشهد را به مقصد آنكارا ترك خواهد كرد.

 
ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : دوشنبه هفتم فروردین 1391
نصب ۱۳00 المان زیبا در نوروز 91

تعدادی عکس از المان های نوروزی مشهد

ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : سه شنبه شانزدهم اسفند 1390
 

با سلام خدمت دوستان و بازدید کنندگان

 

این وبلاگ .

 

با توجه به اغاز به کار سایت مشهد گردی بنده و امیر آقا تصمیم

گرفتیم تا از این پس پست هایی را که در این وبلاگ قرار میدادیم

در سایت مشهد گردی قرار دهیم .

از دوستان عزیزی که این وبلاگ را لینک کرده اند خواهش میکنم

سایت مشهد گردی را لینک بفرمایند و برای دیدن پست های

جدید به این سایت مراجعه نمایند .

 

با تشکر فراوان از دوستان و همراهان صمیمی این وبلاگ .

مدیریت وبلاگ : مصطفی - امیر - وحید .

 

سایت مشهد گردی

 http://www.mashadgardi.com

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : جمعه پنجم اسفند 1390
 

هتل پنج ستاره "هشت باغ " مشهد .

 

 


پروژه هتل پنج ستاره هشت باغ مشهد توسط گروه معماری بن

سار و با مدیریت محمد مجیدی طراحی شده است. سایت

پروژه که در ابتدای یک از سه بلوار اصلی منتهی به حرم

قرار گرفته است، جایگاه مناسبی برای اقامت و تفریح بازدید

کنندگان شهر است.


از آنجا که گردش در شهر بعد از زیارت، مهم ترین فعالیت بازدیدکنندگان مشهد است،

امکان گردشگری در پروژه جزو الزامات آن قرار گرفت. به همین منظور هشت

حیاط درون پروژه با ویژگی های خاص براساس نوع فعالیت و پوشش گیاهی به

خصوص از طریق فضاهای عمومی به هم متصل شد به طوریکه این حیاط ها،

موقعیتی برای ایجاد فضایی لذتبخش و پایدار را فراهم می کند.


همچنین نفوذپذیری فضاهای باز درون پروژه، امکان دسترسی نور و تهویه طبیعی را

در تمامی فضاهای داخلی آن میسر می سازد.

در ساختار بنا از نقوش تزیینی خط معقلی به کار رفته در صحن حرم الهام گرفته شده

است که مقیاس آن به طور اغراق آمیزی بزرگ شده و به صورت تعبیری انتزاعی به

کار برده شد تا از حضور نمادین پروژه در احترام به حرم مطهر اجتناب شود.

ضریح و تعبیرهای آن که توسط هنرمندان ایرانی معاصر انجام شده، الهام بخش نمای

پروژه شد تا احساس حضور در یک مکان مذهبی مورد تاکید قرار گرفته شود .

 

 

 


شبهای مشهد .

 

 

با تشکر از شهر آرا

و مشهد شهر امید .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : سه شنبه بیست و پنجم بهمن 1390
 

برج های مسکونی فدک .

 

زیربنا: 40000 متر مربع .

 

پیشرفت فیزیکی : ۸۵ درصد .

 


 

مدیریت طرح مجتمع تفریحی تجاری گلها

 

( ویژه بانوان) .

 

نام و مشخصات کارفرما : مجتمع ورزشی_فرهنگی

کوهسر .

 

محل اجرا پروژه : مشهد . مجتمع ورزشی_فرهنگی

کوهسر .

 

 

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : جمعه چهاردهم بهمن 1390

 آغاز عملیات برقی کردن راه آهن مشهد -

 تهران  . 

پس از هشت‌سال وعده و قول و قرارهاي متعدد، سرانجام

پروژه برقي‌ كردن راه آهن مشهد- تهران روز گذشته با حضور

وزير راه و شهرسازي و با نصب نخستين دكل برقي‌ در

ايستگاه فريمان جامه عمل پوشيد.


در اين مراسم وزيرراه و شهرسازی با بيان اينكه براي اتصال شمال و جنوب و شرق و غرب كشور به يكديگر از طريق مسیرريلی عزم جدي وجود دارد، ابراز داشت:‌ از مجموع 10هزاركيلومتر راه‌آهن ايجادشده در طول 6سال خدمت دولت نهم و دهم، 2هزارو700كيلومتر در خراسان رضوي ايجاد شده است.

علي‌نيكزاد گفت: دولت قرار است با حمايت همه‌‌جانبه بسياري از طرح‌هاي عمراني را به بخش خصوصي واگذار كند و براي اين مهم قرار است از 300هزار ميليارد تومان بودجه براي ارتقاي سازندگي استفاده شود.


قطار سريع‌السير را هم مي‌سازيم ! :


وي همچنين با بيان اينكه برقي‌شدن قطار مشهد- تهران منافاتي با پروژه قطار سريع‌‌السير ندارد، گفت: اين پروژه هم به قوت خود ادامه خواهد داشت.


وي گفت: اجرای قطار سریع‌السیرمشهد- تهران با سرعت 350كیلومتر بر ساعت از شروط اولیه اجرای پروژه برقی‌كردن قطار مسیر مشهد- تهران است. بنابراين در این زمینه با سرمایه‌گذار مذاكراتی در خصوص توجیه اقتصادی آن شده است.

 
وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات قطار برقی مسیر مشهد- تهران ظرف دو سال به انجام می‌رسد و تحریم‌ها نیز در این فن‌آوری و اجرای آن تاثیری ندارد، زیرا توانايي انجام كامل كار را در داخل داريم.

وي ادامه داد: مصوبه برقي‌كردن قطار مشهد- تهران را هيئت وزيران، با عنايت و توجه ويژه‌ و در مدت 24ساعت به تصويب رساند و معاون اول رئيس جمهور نيز در عرض 48ساعت مصوبه مذكور را ابلاغ كرد.


1850کیلومتر خط آهن برقی :


مديرعامل راه‌آهن جمهوري اسلامي نيز در اين مراسم با بيان اينكه برقي‌كردن قطار مسافربري مشهد- تهران اتفاق جديدي است، ادامه داد: ايجاد 1850 كيلومتر مسير قطار برقي به صورت رفت و برگشت از بخش‌هاي مهم اين طرح است. ضمن اينكه اين پروژه در طول دو سال ساخت خود 4هزارويكصدميليارد تومان هزينه خواهد داشت و قرارگاه سازندگي خاتم‌الاوصيا نيز عمليات ساخت آن را بر عهده خواهد داشت.


عبدالعلي صاحب‌جمعي ادامه داد: در اين طرح دو ساله،‌ ارتقاي خطوط ريلي و بازسازي برخي خطوط هندسي براي افزايش سرعت به 200كيلومتر بر ساعت در دستور كار قرار دارد و زمان جابه‌جايي مسافر به 6 ساعت كاهش خواهد يافت.


وي افزود: اين پروژه نخستين پروژه با ساختار بهره‌برداري و انتقال(BOT) در صنعت ريلي كشور و علاوه برآن اولين تجربه واگذاري كامل بهره‌برداري يك محور ريلي به بخش خصوصي است.

وي اين تجربه را بزرگ‌ترين تجربه قطار برقي كشور اعلام كرد و گفت: با برقي‌كردن خطوط راه‌آهن مشهد- تهران، شاهد كاهش 85درصدي مصرف انرژي در كشور خواهيم بود. ضمن اينكه با برقي شدن قطار مذكور، براي 12هزارو640 نفر اشتغال ايجاد خواهد شد.

 
بومی سازی صنعت حمل و نقل ریلی :

مجري طرح‌هاي برقي‌كردن راه‌آهن كشور نيز گفت: هدف از اجراي طرح برقي‌کردن راه‌آهن مشهد- تهران، بومي‎سازي صنعت حمل و نقل ريلي است.


نورا... بيراوند در حاشيه مراسم کلنگ‌زني طرح برقي‌كردن راه‌آهن مشهد- تهران اظهار داشت: پاسخگويي به تقاضاي مسافر از اهداف طرح برقي‌کردن راه‌آهن تهران- مشهد است. وي افزود: با بهره‌برداري از اين پروژه جابه‌جايي مسافر درمسير ريلي تهران- مشهد به 50ميليون نفر افزايش خواهد يافت.وي کاهش مصرف سوخت را از ديگر اهداف پروژه برقي‌کردن راه‌آهن مشهد- تهران دانست و ادامه داد: با بهره‌برداري از اين پروژه، مصرف سوخت به يک‌هفتم مصرف سوخت ديزلي خواهد رسيد که اين موضوع صرفه‌جويي ارزي را براي کشور به دنبال دارد. وی با تاکيد بر اينکه در ساخت اين پروژه از استانداردهاي راه‌آهن‌هاي کشورهاي پيشرفته استفاده خواهد شد، خاطرنشان کرد: براي اجراي اين پروژه، همه زيرساخت‎هاي مسير ريلي مشهد- تهران و برعکس اصلاح و نوسازي خواهد شد .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : دوشنبه سوم بهمن 1390
 
شهادت امام رضا ( ع ) را به همه ی
 
شیعیان و محبان آن حضرت تسلیت
 
عرض می نماییم .
 

 
 
 
 
 
کار تو، همه مهر و وفا بود، رضا جان
پاداش تو، کی زهر جفا بود، رضا جان

آن لحظه که پرپر زدی و آه کشیدی
معصوم? مظلومه، کجا بود رضا جان

بر دیدنت آمد چو جوادت ز مدینه
سوز جگرش، یا ابتا بود رضا جان

تنها نه جگر، شمع‌صفت شد بدنت آب
کی قتل تو اینگونه روا بود، رضا جان

تو ناله زدی، در وسط حجره و زهرا
بالای سرت نوحه‌سرا بود رضا جان

یک چشم تو در راه، به دیدار جوادت
چشم دگرت کرب و بلا بود، رضا جان

جان دادی و راحت شدی از زخم زبان‌ها
این زهر، برای تو شفا بود رضا جان

از آتش این زهر، تن و جان تو می‌سوخت
اما به لبت، ذکر خدا بود رضا جان

روزی که نبودیم در این عالم خاکی
در سین? ما، سوز شما بود رضا جان

از خویش مران «میثم» افتاده ز پا را
عمری درِ این خانه گدا بود رضا جان

 

 

زمان انتظار مترو تا آخر سال به کمتر از 5
 
دقیقه می رسد .
 
 
هم اکنون مترو مشهد با داشتن 40 واگن زمان انتظار کمتر از 10 دقیقه را
 
دارد و تا پایان سال با اضافه شدن 20 واگن دیگر زمان انتظار قطار شهری
 
مشهد به کمتر از 5 دقیقه میرسد.به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه خراسان، مسعود بيژني  در يکصد و هشتاد و دومين جلسه كميسيون حمل و نقل و ترافيك شوراي اسلامي شهر مشهد در خصوص برنامه زمانبندي انتقال واگن‌هاي خط يک قطار شهري افزود:  زمان انتظار مسافران در ايستگاه‌ها در ابتداي راه‌اندازي قطار شهري 35 دقيقه بود که در مرداد ماه به 20 دقيقه و در مهرماه به 15 دقيقه رسيد و در حال حاضر اين ميزان به 10 دقيقه رسيده است كه اميدوارم بتوانيم اين زمان انتظار را تا آخر سال به 5 دقيقه و کمتر برسانيم.


وي با بيان اينكه تکميل و توسعه خط يک قطار شهري، پيگيري تامين و انتقال ناوگان مورد نياز خط يک قطار شهري، ايجاد شرکت بهره برداري و نهايتا بهره‌برداري از خط يک قطار شهري از اهم فعاليت‌هاي اين شرکت است، افزود: طول کل مسير خط يک قطار شهري 24 کيلومتر است كه تاكنون 19 كيلومتر از طول مسير آن احداث شده و مورد بهره‌برداري قرار گرفته است.

بيژني همچنين 8.5 کيلومتر از طول مسير را به صورت روباز و 10.5 کيلومتر آن را به صورت زيرگذر دانست و گفت: تعداد كل ايستگاه‌هاي قطار شهري مشهد 22 ايستگاه است.


در حال حاضر ماهانه يک ميليون و 111 هزار نفر

مسافر داريم .

مديرعامل شرکت بهره‌برداري قطار شهري مشهد در ادامه در خصوص آمار مسافران قطار شهري نيز گفت: در ابتداي راه‌اندازي قطار شهري تعداد مسافرين در ماه 172 هزار نفر بود که اين رقم در حال حاضر به يک ميليون و 111 هزار نفر در ماه رسيده و با کاهش زمان رسيدن قطار به ايستگاه‌ها، استقبال مسافران از قطار شهري بيشتر شده است.


در آينده نزديک فرآيند استفاده از من کارت و بليت‌هاي

الکترونيكي فراهم مي‌شود .

بيژني در ادامه در خصوص بليت‌هاي قطار شهري گفت: در حال حاضر مسافرين از بليت‌هاي کاغذي براي ورود به قطار شهري استفاده مي کنندكه در آينده نزديک فرآيند استفاده از من کارت و بليت‌هاي الکترونيكي فراهم مي‌شود، تا تسهيلاتي براي شهروندان ايجاد گردد.

وي در ادامه گزارش خود، در خصوص قسمت‌هاي تجاري و تبليغاتي قطار شهري، با بيان اينكه قسمت‌هاي تجاري و تبليغاتي قطار شهري به پيمانکار واگذار شده است، افزود: فضاهاي تبليغاتي از 8 بهمن و فضاهاي تجاري از اواخر بهمن فعال مي‌شود.

سرپرست شرکت قطار شهري مشهد در مورد ميزان پيشرفت خط دو قطار شهري مشهد توضيح داد: اين پروژه در حال حاضر 19 نفر نيرو دارد که در حال فعاليت هستند و اعتباري که تاکنون براي خطوط يک و 2 قطار شهري هزينه شده حدود 800 ميليارد تومان است.

بيژني ادامه داد: تا پايان امسال محدوديت هاي ترافيکي 3 ايستگاه از ايستگاه‌هاي خط 2 قطار شهري برطرف خواهد شد و اين فضاها در اختيار ترافيک قرار مي‌گيرد، ضمن اينکه در اين هفته خيابان کوهسنگي نيز بازگشايي شده است.

وي در خصوص اعتبارات اختصاص يافته از سوي دولت در دو سال اخير براي خط دو قطار شهري نيز گفت: ميزان اعتبارات اختصاص يافته از سوي دولت در سال گذشته 127 ميليارد تومان و امسال 61 ميليارد تومان است.

وي خاطرنشان کرد: تاکنون 55 درصد از تملک خط 2 قطار شهري انجام شده و 45 درصد آن باقي مانده که در حال پيگيري و تملک فضاهاي آن هستيم. 

خط 3 قطار شهري آماده مناقصه است .

سرپرست شرکت قطار شهري مشهد در خصوص خط 3 قطار شهري نيز گفت: خط 3 با دو اولويت آماده مناقصه است که اولويت اول آن به طول 5.6 کيلومتر، از پايانه مسافربري تا ميدان توحيد و با 8 ايستگاه و اولويت دوم نيز به طول 5.6 کيلومتر، از ميدان توحيد تا بزرگراه امام علي و با 6 ايستگاه است.

بيژني ادامه داد: خط 4 قطار شهري نيز از شهرک رجايي تا خواجه‌ربيع و به طول 14 کيلومتر در مرحله گرفتن مجوز است و خط 5 قطار شهري نيز كه به صورت جمع کننده تمامي اين مسيرهاست، در آينده پيگيري خواهد شد.

در اين راستا هوشنگ خندان‌دل، معاون حمل و نقل و ترافيک شهردار مشهد با اشاره به اينکه با بستن قرارداد نهايي براي تحويل ناوگان‌ها يک گام رو به جلو هستيم، گفت: علت اصلي عقب‌ماندگي کارها، يكي به خاطر نهايي نشدن قراردادهاي تامين واگن و ديگري به خاطر عدم تامين تجهيزات به دليل نهايي نشدن قرارداد آن است که با بستن اين دو قرارداد مي‌توانيم پيشرفت زيادي در کار داشته باشيم.

در ادامه جلسه فاطمه غيور، رييس کميسيون خدمات شهري و محيط زيست و عضو كميسيون حمل و نقل و ترافيك شوراي شهر مشهد گفت: نقص حال حاضر قطار شهري نبود سرويس‌هاي بهداشتي و محلي براي احداث آن‌ها در ايستگاه‌هاست که يک امر ضروري بوده و بايد به آن توجه شود.

جواد داوودآبادي، عضو ديگر كميسيون حمل و نقل و ترافيك با بيان اينكه در زمينه گزارشات مربوط به قطار شهري هنوز اغنا نشده‌ايم، گفت: مديريت حوزه قطار شهري يكي از مديريت‌هاي حساس و بحراني به شمار مي‌آيد.
ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : چهارشنبه بیست و هشتم دی 1390
 

پروژه مجتمع تجاری دریای نور

در بلوار اندیشه .

 

 

 مجتمع تجاری دریای نور ، مرحله اول یک قطب تجاری عظیم می باشد این قطب تجاری در سه فاز اجرا خواهد شد . این مجتمع به دلیل موقعیت مکانی و ارتباطی عالی و فضای باز اطراف ، نیازهای تجاری و خدماتی بخشی از جمعیت شهری مشهد و زائرین پایتخت معنوی ایران و جمعیت 700 هزار نفری ساکنین شمال غرب مشهد را برآورده سازد. ارزش فاز اول فراتر از 90 میلیارد تومان و فاز دوم فراتر از 40 میلیارد تومان و فاز سوم فراتر از 120 میلیارد تومان خواهد بود . زمان اجرای فاز اول سال 90 تا 92 و فاز دوم 92 تا 94 و فاز سوم 92 تا 95 خواهد بود .

 

 

 

کاربری طبقات :

 طبقات 3-و2- پارگینگ می باشد ، به جهت رونق مجتمع تجاری میزان پارکینگ احداثی بیشتر از ضابطه شهرسازی می باشد و معماری خاص برای ورودی پارکینگ بصورتی است که شیب رمپ ورودی به پارکینگ بسیار کم طراحی شده ، در نتیجه حتی افراد مبتدی هم براحتی به پارکینگ وارد میشوند و پارکینگ بسیار راحت و قابل استفاده می باشد . جهت پارکینگ دو ورودی در نظر گرفته شده ورودی بلوار اندیشه جهت شهروندان و ماشین سواری و ورودی خیابان رازی 9 جهت کامیونهای حمل بار می باشند .

از طرف دیگر پارکینگ با آسانسورهای متعدد به طبقات تالارها و هایپر مارکت مرتبط است و شهروندان پس از پارک ماشین خود توسط آسانسور به طبقه مورد نظر خود میرسند و کالای خریداری شده را مستقیماً به پارکینگ و ماشین خود منتقل می نمایند .

 طبقه1- شامل آشپزخانه صنعتی و انباری های بزرگ متعدد و یک آژانس تاکسی تلفنی می باشد ، محل آشپزخانه صنعتی به لحاظ ارتباطات و معماری و جا نمایی برای دو منظور در نظر گرفته شده است :1- فروش غذاهای متنوع به شهروندان و تحویل آن از طریق فروشگاهی در حاشیه بلوار اندیشه ، 2- ارتباط با تالار مجالس توسط دو آسانسور اختصاصی سریع ، جهت سرویس رسانی به 8000 هزار نفر میهمانان مجالس در دو وعده ظهر و شب .

 طبقه صفر(همکف) : شامل 4 قسمت است : قسمت اول فروشگاههای بزرگ حاشیه بلوار اندیشه می باشد که هرکدام با یک بالابر یا آسانسور اختصاصی به انباری خود در طبقه 1- مرتبط می باشند  بنحوی که کالا توسط ماشین بار در طبقه 1- به این انباری های اختصاصی تحویل داده شده و از طریق بالابر یا آسانسور اختصاصی به فروشگاه مربوطه انتقال می یابد.

قسمت دوم پاساژ اختصاصی  عرضه طلا و جواهر با امکانات امنیتی ویژه و دربهای اتوماتیک ورودی می باشد که از یک طرف به بلوار اندیشه و از طرف دیگر به خیابان اندیشه 3 مرتبط است.

قسمت سوم هایپر مارکت و فروشگاههای مربوطه است ، هایپرمارکت با یک زوج پلکان برقی به طبقه 1+ مرتبط بوده و 7000 متر فضای تجاری همکف و1+ مشترکاً به غرفه های متعدد عرضه کالا و لوازم خانگی اختصاص می یابد ، هایپرمارکت با آسانسورهای بزرگ به پارکینگ 3- و 2- و1- مرتبط بوده بنحوی که شهروندان مستقیما کالای خریداری شده را توسط رولر به ماشین خود منتقل می نمایند و یا در طبقه 1- از آژانس تاکسی تلفنی استفاده می نمایند ،اصولاً هدف از ایجاد هایپر مارکت در فروشگاههای بزرگ کشورهای پیشرفته ، عرضه کالاهای گوناگون و فروش انبوه و یکجا می باشد و فقط در مجتمع دریای نور خرید انبوه از هایپر مارکت و انتقال کالا به منزل به راحت ترین شکل ممکن طراحی شده است . همین راحتی خرید بعلاوه تنوع کالا ، کیفیت و قیمت مناسب ، میتواند علاوه بر جمعیت 700 هزار نفری ساکنین شمال غرب مشهد ، مورد استقبال کل شهروندان از جمله زائرین ثامن الحجج (ع) واقع می شود.

قسمت چهارم طبقه همکف ، یک شهربازی کوچک در کنار هایپرمارکت می باشد.

 

طبقه1+ عمدتاً به عرضه لوازم خانگی اختصاص یافته است ، جهت انتقال لوازم خانگی حجیم به پارکینگ آسانسورهای بزرگ در نظر گرفته شده ، بنحوی که پس از خرید بلافاصله کالای مربوطه  قابل انتقال به وانت بار خواهد بود . جهت طبقه 1+ در نمای بیرونی مجتمع یک نوار شیشه ای بطول 200 متر و ارتفاع 2 متر در حاشیه بلوار اندیشه و خیابان اندیشه 3 اجرا خواهد شد ، این نوار شیشه ای موجب رویت طبقه 1+ در حاشیه بلوار اندیشه وخیابان اندیشه 3 خواهد بود بنحوی که جنب و جوش خرید کالا در طبقه 1+ از خیابانها و پیاده روهای مجاور قابل مشاهده می باشد .

طبقه 2+ به فروشگاههای کوچک( از 12 متر به بالا ) جهت عرضه کالاهای گوناگون اختصاص یافته است فروشگاههای هرصنف در یک راهرو و کنار هم خواهند بود تا هر شهروندی براحتی به خواسته و نیاز خود دسترسی داشته باشد و از طرف دیگر تقریباً حالت بورس آن صنف ، مثل بازار کفش و یا پوشاک و...... ایجاد شود. دو عامل اساسی بصورت قطعی موجب رونق تجاری طبقه 2+ خواهد شد که این دو عامل منحصر بفرد بوده و خاص معماری ویژه این مجتمع می باشد . اولین ویژگی وجود تالارهای مجالس (8 تالار) درست در طبقه بالای 2+ می باشد که بطور متوسط از اقصی نقاط مشهد روزانه 8000 هزار نفر در دو وعده ظهر و شب در این تالارها پذیرایی می شوند.

معماری مجتمع بصورتی است که طبقه 2+ با دو راه پله معمولی به لابی این مجالس ارتباط دارد ، بنحوی که میهمانان در هنگام تعطیل شدن و یا قبل از ورود به مجالس قادر خواهند بود به یک طبقه پایین تر مراجعه نمایند ، قطعاً بخشی از 8000 مراجعه کننده مجالس فوق و علی الخصوص مردان به فروشگاههای این طبقه مراجعه خواهند نمود. دومین ویژگی اساسی ، وجود آسانسورهای پانوراما مختص این طبقه می باشد که از حاشیه بلوار اندیشه قابل رویت میباشند و موجب ارتباط مستقیم این طبقه به حاشیه بلوار اندیشه و پیاده رو خواهد بود ، این آسانسورها فقط دارای دو توقف در همکف و طبقه 2+ بوده و یک مشتری میتواند بدون ورود به مجتمع براحتی به طبقه 2+ وارد شود .

طبقه 3+ به مجموعه تالارهای مجالس (6 تالار) اختصاص یافته است . معماری مجتمع به گونه ای است که از فضای بام (باغ بام) بصورت تراس اختصاصی جهت این تالارها و بعنوان فضای باز تابستانی آنها استفاده میشود.

 ورودی تالارهای مجالس اختصاصی بوده و از حاشیه بلوار اندیشه 3 میباشد و میهمانان تالارها از پارکینگ یا حاشیه بلوار اندیشه 3 توسط آسانسورهای اختصاصی به تالار خواهند رسید.

آشپزخانه صنعتی توسط دو آسانسور مخصوص حمل بار سرویس دهی سریع به مجالس را انجام میدهند ، وجود آشپزخانه صنعتی موجب افزایش درآمد تالارها می باشد.

 

طبقات 5+ و4+ به دو تالار گرد با نمای 360 درجه اختصاص یافته است ، در واقع مجموعه 8 تالار موجب می گردد که هرروزه بطور متوسط 8000 هزار نفر از اقصی نقاط مشهد به مجتمع مراجعه نمایند و همین موضوع موجب آشنایی قطعی شهروندان با مجموعه بوده و با توجه به تنوع کالاها و خدمات مجتمع دریای نور ، بخشی از میهمانان مجالس به مشتریان مجتمع تجاری تبدیل میگردند. مجموعه تالارها تاثیر بسیار زیادی در رونق و فروش مجتمع خواهد داشت.

در شهر مشهد علاوه بر تالارهای درون شهری تالارهای تابستانی بسیاری وجود دارد ولی تالارهای مدرن با نمایشگرهای ویژه و سازه های فیلمبرداری ( استودیوئی ) منحصر بفرد است.

 

 

 


پروژه برج های مسکونی ۲۰ طبقه

پالایشگاه خانگیران در شهرک الهیه

مشهد .

 

پروژه در مرحله گود برداری قرار دارد .

 

 تصویر از وبلاگ مشهد زیبا .

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 

افتتاح پارک ابی ایرانیان سومین پارک ابی مشهد .


تصاویری از پارک ابی ایرانیان .

 

 

آدرس : قاسم آباد - بلوار حجاب - نبش حجاب ۸

 


با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی منطقه ثامن؛

حداقل 25درصد سودسالیانه براي سرمايه گذاران

تضمین مي‌شود .

 

 

شهردارمنطقه ثامن گفت: با سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه‌های عمرانی در این منطقه، حداقل 25درصد سودسالیانه برای سرمایه‌گذاران تضمین مي‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محسن برزویی افزود: افرادي كه داوطلب سرمايه‌گذاري براي پروژه‌هاي عمراني در منطقه ثامن هستند مي‌توانند به صورت خريد زمين واحداث بنا يا به صورت مشاركتي با شهرداري مشهد با هر شرايطي وارد عمل شوند.


وي با اشاره به اينكه با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته در سال 1387 مقررشد طرح نوسازي بافت پيرامون حرم مطهررضوی تا سال 1397 به اتمام برسد، افزود: با توجه به سال‌هاي قبل رشد قابل توجهي در پيشرفت پروژه‌هاي عمراني داشتيم به طوری که میانگین پيشرفت سالانه از ابتدای سال 80 تا 85 3/2درصد بوده که اکنون تصاعدی شده و در سال گذشته حدود 5/4درصد پیشرفت فیزیکی و امسال با توجه به اوراق مشارکتی که منتشر کردیم حدود 6/5درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد بوديم که در مجموع 45درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم.

 
وي تصريح كرد: شهرداري اين منطقه براي سرمايه‌گذاران و مالكان زمين‌هاي در طرح، تسهيلات خوبي را در نظر مي‌گيرد. به طوري كه با توجه به ارائه اين تسهيلات در سه سال گذشته 628ميليارد تومان اوراق مشاركت منتشر شده است.


شهردارمنطقه ثامن اظهارداشت: از جمله برنامه‌هاي طرح نوسازي بافت پيرامون حرم رضوي مي‌توان به احداث چهار خيابان جديد، تعريض چهار خيابان اطراف حرم از 30 به 35 متري و همچنین ايجاد 365 مجموعه تجاري و اقامتي اشاره كرد.

 
برزویی درباره برنامه‌های شهرداری منطقه ثامن برای جذب مشارکت عمومي ‌در اجرای طرح‌ها گفت: با انجام مطالعاتی از سوی کارشناسان منطقه در افق 1415 حدود 75میلیون زائر به مشهد مشرف مي‌شوند. گ


وی بیان كرد: در شهریور امسال 14 پروژه به نام 14 معصوم برای زائران کم درآمد درنظر گرفته شده که در همین راستا 300هزار تخت برای زائران کم درآمد باعنوان ميهمان خانه حضرت ایجاد شده که 30 عدد آن در بافت پیرامون حرم قرار دارد.

 برزویی گفت: از جمله دیگر طرح‌ها مي‌توان به طرح مسکن ثامن اشاره کرد که با توجه به درخواست‌های هم‌وطنان برای داشتن حداقل یک واحد 50 متری در مشهد به ویژه در بافت پیرامون حرم، تفاهمنامه‌ای با بانک مرکزی امضا شد که اجازه پیش فروش 10 هزار واحد 50متری داده شده وهرفردی که برای گرفتن این واحد‌ها داوطلب باشد در ابتدا دست كم 15میلیون تومان مي‌پردازد و طی دو سال واحد دراختیار آنان قرار مي‌گیرد. قیمت هر واحد50متری 75 میلیون تومان برآورد شده است.

شهردار منطقه ثامن تاکیدکرد: اکنون 3هزار واحد دردست اجراست که پیش‌بینی مي‌شود تا پایان سال يكهزار و500 واحد تحویل داده شود.

 


شب برفی مشهد شنبه 24 دی ماه  1390

 

 

 ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : چهارشنبه چهاردهم دی 1390

عکس هایی از بارش برف دیروز در مشهد
از ساعت 9 تا 15:45 دیروز

به دلیل بازش سنگین برف 50 پرواز مشهد لغو شد


روز گذشته 50 پرواز داخلي و خارجي از مبداء يا به مقصد مشهد لغو شد.مدير کل فرودگاه هاي خراسان رضوي شب گذشته در گفت وگو با خراسان با اعلام اين خبر افزود: از ساعت 9 تا ساعت15 و 45 دقيقه روز چهارشنبه، 50 پرواز ورودي و خروجي از مبداء يا به مقصد مشهد به علت شرايط بد جوي و کاهش ديد ابطال شد.سعيد چلندري ادامه داد: تا قبل از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه تمامي پروازها در فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد انجام شد؛ اما به دليل بارش شديد برف و کاهش فاصله ديد، از ساعت 9 تا 15 و 45 دقيقه هيچ پروازي انجام نگرفت و در ساعت 15 و 45 دقيقه نخستين پرواز ورودي از مبداء تهران بوسيله هواپيمايي ماهان در مشهد فرود آمد و نخستين پرواز خروجي نيز بوسيله همين شرکت هواپيمايي و به مقصد تهران در ساعت 17 و 39 دقيقه انجام شد.وي اظهار داشت: طي روز چهار شنبه، 24 پرواز ورودي داخلي، 23 پرواز خروجي داخلي و نيز 3 پرواز خروجي خارجي به دليل ديد کم در فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد باطل شد.به گفته مدير کل فرودگاه هاي خراسان رضوي طي اين مدت همچنين 5 پرواز ورودي خارجي با تاخير در فرودگاه مشهد فرود آمد و 3 پرواز خروجي نيز به مقاصد بغداد و کويت انجام شد.
ارسال توسط مصطفی و وحید
انتخاب مناسب شهردار محبوب مشهد

شهردار مشهد عضوهیات مدیره انجمن

کلانشهر های جهان(متروپلیس) شدمعاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد گفت:شهردار مشهد به عنوان عضو هیات مدیره انجمن کلانشهر های جهان(متروپلیس) انتخاب شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهدانجمن کلانشهر های جهان(متروپلیس)دهمین کنگره جهانی خود را از دوم الی پنجم آذر ماه سال جاری در شهر پورتوآلگره برزیل برگزار نمود.
محمد مهدی براداران گفت:دستور کار این کنگره ارائه گزارش اقدامات سه ساله کمیسیون ها،انتخاب اعضای هیات مدیره متروپلیس،برنامه کاری سه ساله آینده و تنظیم و تصویب بودجه بود.
وی تصریح کرد:در نشست هیات مدیره و نشست مجمع عمومی انجمن متروپلیس ضمن تقدیر از فعالیت های شهرداری مشهدبا این انجمن،سید محمد پژمان شهردار مشهد را به اتفاق آرا به عضویت هیات مدیره انتخاب کردند.
براداران بیان داشت:همچنین شهردار مشهدبه عنوان یکی از هشت نماینده انجمن متروپلیس در هیات مدیره سازمان"شهر ها متحد و دولت های محلی"UCLGانتخاب شد.
وی خاطر نشان کرد:انجمن کلانشهر های جهان(متروپلیس)در حال حاضر دارای 129عضو بوده و هیات مدیره آن از 22تن از شهرداران شهر های ملبورن، مونترال، برلین، سئولفبارسلونفتورنتو، بروکسل، مشهد، پورتوآلگره، قاهره، باماکو، رباط، استانبول،گوانگجو، سائوپائولوریالمکزیکوسیتی، آنتاناریو، سانتیاگو، پاریس، مسکو، آبیجان و نواکچوت تشکیل می گردد.

برادران با اشاره به اینکه شهرداری مشهد در دو ماه گذشته با برگزاری کارگاه آموزشی شهر الکترونیک و حکمرانی شهری به عنوان فعال‌ترین مرکز آموزشی جهان شناخته شده است افزود: از آنجا که مشهد یکی از سه مرکز آموزش متروپلیس محسوب می‌شود، دفتر منطقه ای بانوان متروپلیس را نیز به خود اختصاص داده است.

وی افزود: شهردار مشهد، نخستین شهردار در کشور است که به این جایگاه رسیده است.


مدیران کلان‌شهرهای جهان برنامه‌های استقبال از بهار شهرداری مشهد را تحسین کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومي معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداری مشهد، اين مطلب در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه هنر نیشابور مطرح شد. گفتني است صبح سه‌شنبه -ششم دی‌ماه- نهمین همایش گفتگوی فستیوال استقبال از بهار ۹۱ - مشهد با استادان و دانشجویان دانشگاه هنر برگزار شد. دکتر سخایی رییس دانشگاه هنر در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به اعضای فستیوال استقبال از بهار اظها کرد: در آخرین اجلاس متروپولیس که نشست سالیانه مدیران ارشد کلان‌شهرهای جهان را در بر دارد، شهرداری مشهد تجربه‌های خود را در استقبال از بهار مطرح کرد که از طرف اعضای این نشست جهانی، به عنوان حرکتی خلاقانه و نوین ستوده شد. مظفری افزود: حضور هنزمندان در عرصه شهر مشهد از دید جهانی مهم و تاثیرگذار ارزیابی می‌شود.ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : دوشنبه پنجم دی 1390
دستاورد مهم هفتمین اجلاس آیسسکو


انتخاب مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام


رضواني نيا - روز چهارشنبه ۳۰ آذر خبر انتخاب مشهد به عنوان ميزبان و پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ در همين صفحه به نقل از دهشيري معاون پژوهشي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي منتشر شد. اين خبر هرچند کوتاه اما از اهميتي بسيار برخوردار بود و پرسش هايي را در پي داشت. به همين دليل در تماسي با دهشيري از شرايط انتخاب، اهميت و پيامدهاي اين امر پرسيديم. وي روند پيشنهاد انتخاب مشهد براي پايتخت فرهنگي جهان اسلام به آيسسکو را توضيح داد و زمينه هايي را که مسئولان بايد براي استفاده بهتر از اين موقعيت فراهم کنند، بيان کرد و اين انتخاب را يک فرصت استثنايي براي مشهد، پايتخت معنوي ايران دانست.ديگر پايتخت هاي فرهنگي جهان اسلام فاقد توانمندي هاي مشهد می باشند

وي به معيارهايي که باعث انتخاب يک شهر به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام مي شود، اشاره مي کند و مي افزايد: برخورداري از قدمت تمدني، تاريخي و فرهنگي، الگوبودن از نظر دارابودن انواع هنرها مانند معماري و صنايع دستي نمونه هايي از اين معيارهاست که مشهد از اين نظر غني است ولي اين ظرفيت ها هنوز معرفي نشده است. ظرفيت معنوي و گردشگري مشهد، حتي موسيقي خراسان و آداب و رسوم اقوام مختلف اين شهر و ... ظرفيت هاي فوق العاده مشهد را نشان مي دهد که حتي مي توان ادعا کرد چنين قابليت هايي را ديگر پايتخت هاي فرهنگي جهان اسلام ندارد. اين امر انتظارها از مشهد را بالا مي برد و بايد از اين فرصت فراهم شده براي معرفي ظرفيت هاي بين المللي مشهد استفاده کرد تا يک بار ديگر جايگاه تاريخي و تمدني مشهد و اين که کانون گسترش فرهنگ و تمدن در شرق ايران بوده است، شناخته ومعرفي شود.
فرصتي استثنايي که تا يک قرن آينده تکرار نخواهد شد

معاون پژوهشي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در گفت وگو با خراسان به انتخاب مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ اشاره مي کند و با بيان اين که اين فرصت استثنايي تا يک قرن آينده ديگر براي مشهد تکرار نمي شود، مي گويد: مديران شهر مشهد ، بايد از اين فرصت ويژه براي معرفي اين شهر در سطح جهان اسلام استفاده کنند تا مشهد به يک شهر بين المللي تبديل شود چنان که زمينه ها و ظرفيت هاي آن را نيز دارد. کتابخانه هاي موجود در مشهد به ويژه کتابخانه مرکزي آستان قدس، نسخه هاي خطي موجود در موزه هاي مشهد ، ظرفيت گردشگري ديني و... از مشهد شهر کم نظيري ساخته که کمتر شهري در جهان اسلام از چنين ظرفيت هايي برخوردار است.


حداقل ۱۰۰کتاب به زبان بين المللي براي معرفي مشهد بايد تاليف شود

البته ضعف جدي که در اين زمينه وجود دارد اين است که اين قابليت ها و ظرفيت ها با زبان بين المللي و در سطح بين المللي معرفي نشده است. به عنوان مثال آثار مذهبي، تاريخي و فرهنگي مشهد اغلب به زبان فارسي معرفي شده است؛ در حالي که يکي از ملاک ها براي انتخاب پايتخت فرهنگي در جهان اسلام تاليف حداقل ۱۰۰کتاب به زبان عربي يا انگليسي درباره آن شهر است که متاسفانه درباره مشهد هنوز اين اتفاق نيفتاده است. اگرچه ۵سال فرصت خوبي است ولي به سرعت مي گذرد و ما تا سال ۲۰۱۷ بايد حداقل ۱۰۰کتاب خوب درباره مشهد به زبان هاي بين المللي تاليف کنيم. ضمن اين که کالاهاي فرهنگي ديگر مثل فيلم هم بايد درباره مشهد توليد شود.اجلاس وزراي فرهنگ کشورهاي اسلامي نيز در مشهد برگزار مي شود

وي به روند انتخاب مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام اشاره و خاطرنشان مي کند: در هر دهه، پايتخت هاي فرهنگي جهان اسلام معرفي مي شوند که هر کشوري فقط مي تواند يک شهر را معرفي کند. در اجلاس سال ۲۰۱۰ که در باکو برگزار شد، ما مشهد را به عنوان نامزد معرفي کرديم که در هفتمين اجلاس آيسسکو که چند روز پيش در الجزاير برگزار شد، مشهد به عنوان پايتخت فرهنگي در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد و ما تا ۱۰سال آينده نمي توانيم شهر ديگري معرفي کنيم.

البته در هر سال سه شهر به عنوان پايتخت فرهنگي انتخاب مي شوند ولي يک شهر که ظرفيت بيشتري دارد به عنوان پايتخت اصلي معرفي مي شود. در هفتمين اجلاس وزراي فرهنگ کشورهاي اسلامي به ميزباني الجزاير جمهوري اسلامي به عنوان ميزبان اجلاس در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد که ما پيشنهاد کرديم اين اجلاسيه در مشهد برگزار شود و اين امر مورد تصويب قرار گرفت.اين ميزباني اهميت مشهد را به عنوان پايتخت فرهنگي مشهد مضاعف مي کند.مسئولان مشهد کارها را به دقيقه ۹۰ موکول نکنند

دهشيري با بيان اين که نهادهاي مسئول در مشهد به ويژه استانداري خراسان رضوي و آستان قدس بايد از فرصت ايجاد شده به نحو احسن استفاده کنند، مي گويد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي وظيفه خود را در معرفي مشهد انجام داده است و ما جلساتي هم در اين زمينه برگزار مي کنيم تا برنامه ريزي هاي لازم انجام شود. به لحاظ بودجه هم احساس مي کنيم که مشکلي وجود ندارد.اما نگراني ما از نظر برنامه ريزي  است که مسئولان شهري مشهد اين برنامه ها را به ۲سال پاياني موکول نکنند و ظرفيت هاي لازم را به ويژه براي برگزاري هفته فرهنگي در مشهد فراهم کنند.ارسال توسط مصطفی و وحید
 
تاريخ : یکشنبه بیست و هفتم آذر 1390
 

پروژه تجاری و اداری مروارید گوهرشاد .

 

تاریخ اجرا: 1389 – 90

کاربری: تجاری-اداری

تعداد طبقات: ۲۲ طبقه .

نوع اسکلت: قاب فولادی خمشی ویژه

متراژ: 40000مترمربع . مکان : بلوار جانباز .

 


 

پروژه تجاری اداری مروارید گوهرشاد پروژه‌ای است که از محل درآمد

موقوفه‌های گوهرشاد بانو در زمینی به مساحت 3500متر مربع،

3900 متر زیر بنا است در ۲۲ طبقه ساخته می‌شود. زمان اجرای

پروژه را 3 سال برآورد می شود: این پروژه طی شده بودجه برآوردی

برای این پروژه 25 میلیارد تومان است.ارسال توسط مصطفی و وحید

اسلایدر